HaberlerSamsun HaberleriKemal Zeybek: 'Ladik, Terme, 19 Mayıs acil 5. Kalkınma bölgesine alınmalı'

Kemal Zeybek: 'Ladik, Terme, 19 Mayıs acil 5. Kalkınma bölgesine alınmalı' - Samsun Haberleri

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar'a göre yapılan İlçe Bazında Sınıflama ve Teşvik Sistemine tepki göstererek, 'Bulundukları ilin gelişmişlik düzeyinin altında bulunan ilçelerde yatırımı teşvik ederek kalkındırmayı amaçlayan programda seçim kriterleri tartışma yaratmıştır.' dedi.

+
-
Kemal Zeybek: 'Ladik, Terme, 19 Mayıs acil 5. Kalkınma bölgesine alınmalı'

Bu çerçevede konuyu değerlendiren Milletvekili Zeybek, “Lâdik, Terme, 19 Mayıs ilçelerimizin teşvik bölge sisteminde 3.derecede bırakılması, yatırımların engellenmesinin gayesi nedir? Bu ilçelerimiz, en az 5. derece bölgesel kalkınmada olması gerekirdi, büyük haksızlık adaletsizlik yapılmıştır. Özellikle Ladik ilçemizin çevresindeki ilçelere göre kalkınmış derecede gösterilmesi hangi kriterlere göre bu sonuca varılmıştır? Ladik ilçesi Samsun ilinin kırsaldaki ekonomik geçimi ile insanlarının en düşük gelir seviyesinde olduğu halde gelir seviyesi neden yüksek gösterilmiştir? Belirtilen 60 adet sosyo-ekonomik kriterler nelerdir? İlçelerimiz ve halkının geleceğini, rızkını ve hayallerini belirleyecek böyle önemli bir konuda, karar verilirken ilimizin ve ilçelerimizin Ticaret Sanayi Odaları, Esnaf Odaları, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının görüş ve önerileri alınmış mıdır? Havza, Vezirköprü, Kavak, Asarcık, Yakakent, Alaçam, Salıpazarı, Ayvacık ilçelerimizin tamamı en az 5.derece bölgesel kalkınmada olması gerekirken neden böyle bir değerlendirme yapılmamıştır? İktidar milletvekilleri ve iktidarın il ve ilçe teşkilatlarının siyasi temsilcileri, alınan bu haksız ve yanlış kararın bizzat sorumlusudurlar. Ladik, Terme ve 19 Mayıs ilçelerimiz halkı, sahipsiz kalmalarının, bu haksızlığa uğramalarının nedenini iktidar milletvekillerine ve yereldeki siyasi temsilcilerine soruyorlar." dedi.

ÇALIŞMA YAPACAĞIZ 

Açıklamasını sürdüren  Zeybek, “Lâdik, Terme, 19 Mayıs ilçelerimiz kalkınmada 5. bölgede olması gerekmekte olup iktidar yöneticileri ve yetkili otoriteler bu ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın haklı sesine kulak vermek zorundadırlar. Verilen bu haksız ve yanlış karardan acilen geri dönülmelidir. Lâdik, Terme, 19 Mayıs ilçelerimizin en az 5. derece kalkınma bölgesinde olması için her türlü yasal girişim ve çalışmayı yapacağız.” dedi.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}