HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar:'19 Mayıs ve Ladik neden 'Devlet desteği'nden mahrum bırakıldı'

Bedri Yaşar:'19 Mayıs ve Ladik neden 'Devlet desteği'nden mahrum bırakıldı' - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, 'Devlet evlat ayırmaz. Teşvik verilecek ilçeler listesinde Ladik ve 19 Mayıs gibi gelişiminde 'teşvik 'in şart olduğu ilçelerimizin olmaması üzücü ve düşündürücüdür' dedi.

+
-
Bedri Yaşar:'19 Mayıs ve Ladik neden 'Devlet desteği'nden mahrum bırakıldı'

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, "Devlet evlat ayırmaz. Teşvik verilecek ilçeler listesinde Ladik ve 19 Mayıs gibi gelişiminde 'teşvik ‘in şart olduğu ilçelerimizin olmaması üzücü ve düşündürücüdür" dedi.

 

Yaşar, 'Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar'ın resmi gazete yayınlanmasının ardından yayımlanan listede Samsun'un Ladik ve 19 Mayıs ilçelerinin olmayışına tepki gösterdi.

 

"Devlet desteğinden (teşvik) yararlanacak 8 ilçemiz için verilen bu güzel kararda neden 19 Mayıs ve Ladik gibi geliştirilmesi gereken ilçelerimiz yer almadı?" diyerek teşvik alacak ilçe belirlemeleri ile ilgili açıklama yapan Yaşar, "Yıllardır 'teşvik ‘ten bir türlü yararlandırılmayan Samsunumuzun Kavak, Havza, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçelerine teşvik verilecek olması bizim için de sevindiricidir. Ancak en az bu ilçelerimiz kadar gelişip-büyümede devlet desteğine ihtiyacı olan Ladik ve 19 Mayıs İlçelerimizin de bu kapsama alınması gerekiyordu. Değerlendirmeyi neye göre yaptıklarını bilemiyoruz; ama Devlet evlat ayırmaz" diye konuştu.

 

"BU İLÇELER SİZE DESTEK VERDİ, ŞİMDİ SIRA SİZDE" 

Teşvik kapsamının dışında bırakılan Ladik ve 19 Mayıs İlçelerinin 31 Mart Yerel Seçimlerinde iktidara verdiği desteği hatırlatan Yaşar, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:

"Bu ilçelerimizin de en az teşvik kapsamına aldığınız ilçelerimiz kadar devlet desteğine olan ihtiyacı aşikârdır. Ve bu ilçelerimizin 31 Mart seçimlerinde size verdiği destek de aşikârdır. Ladik yüzde 62, 19 Mayıs yüzde 64... Kararın yanlışının, talebin öneminin ve verilen desteğin farkına varmalarını umuyor, "Şimdi sahip çıkma sırası sizde" diyoruz.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}