HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da uyuşturucu operasyonu:4 gözaltı

Samsun'da uyuşturucu operasyonu:4 gözaltı - Samsun Haberleri

Samsun'un Bafra ve Canik ilçesinde Jandarma tarafından yapılan operasyonda çok sayıda kenevir bitkisi, çok sayıda esrar maddesi ve silah ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınırken bir şüphelinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

+
-
Samsun'da uyuşturucu operasyonu:4 gözaltı

Samsun'un Bafra ve Canik ilçesinde Jandarma tarafından yapılan operasyonda çok sayıda kenevir bitkisi, çok sayıda esrar maddesi ve silah ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınırken bir şüphelinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Samsun Valiliğinen yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Bafra ve Canik İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan ortak çalışma neticesinde;

1. Bafra İlçe merkezinde 28.08.2020 günü saat 16.30 sıralarında şüpheli bir şahsa ait iş yeri ve evinde yapılan aramada 10.180 gram kubar esrar, 135 kök kenevir bitkisi, 6 gram kenevir tohumu, 1 adet plastik uyuşturucu madde içme aparatı, 1 adet 9 mm Beretta marka otomatik makinalı tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ile 61 adet fişek, 2 adet kuru sıkı tabanca ve tabancalara ait 2 adet şarjör, 10 adet 9 mm çapında kuru sıkı tabanca fişeği, 1 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği, 1 adet 7,65 mm tabancaya ait boş şarjör ele geçirilmiş, olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla tahkikata başlanılmış olup, 1 şahıs gözaltına alınmış, 1 şahsın yakalanması için araştırmalara devam edilmektedir.

2. Canik ilçesi Gülsan Sanayi bölgesinde 29.07.2020 tarihinde saat 01.00 sıralarında şüpheli bir araçta yapılan aramada, 1.806 adet Neurica marka 300 mg sentetik ecza ilacı ve 1 adet 9 mm çapında Browning marka tabanca ve 7 adet fişek ele geçirilmiştir. Araçta bulunan şüpheli 3 şahsın ev ve işyerlerinde yapılan arama neticesinde ise 58 adet Symra sentetik ecza ilacı, 90 adet Lyrica sentetik ecza ilacı, 46 adet nevi bilinmeyen sentetik ecza ilacı, 14 adet Prelica sentetik ecza ilacı, 320 adet Neurica sentetik ecza ilacı, 3 gram bonzai ve 1 adet pompalı av tüfeği ele geçirilmiş olup, olayla ilgili 3 şahıs gözaltına alınarak tahkikata başlanılmıştır.

Toplam 2 olayda 4 şüpheli şahıs gözaltına alınmış, 1 şüpheli şahıs halen aranmakta olup, 10.180 gram kubar esrar, 135 kök kenevir bitkisi, 6 gram kenevir tohumu, 3 gram bonzai, 2.334 sentetik ecza ilacı, 1 adet 9 mm Barteta marka otomatik makinalı tabanca, 1 adet 9 mm çapında Browning marka tabanca, 1 adet av tüfeği, 1 adet pompalı tüfek, 2 adet kurusıkı tabanca, 4 adet şarjör, 68 adet fişek ve 10 adet kurusıkı tabanca fişeği ele geçirilmiştir."Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}