HaberlerSamsun HaberleriHavza'da öğrencisiz ders zili çaldı

Havza'da öğrencisiz ders zili çaldı - Samsun Haberleri

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı nedeni ile düzenlenen programa katılan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; ' Ailelerin bu güne kadar hiç olmadığı kadar bu eğitim sürecinin içinde olması lazım.'dedi.

+
-
Havza'da öğrencisiz ders zili çaldı

Havza 25 Mayıs İlkokulunda uzaktan eğitim ile başlayan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı nedeni ile bir düzenlenen programa Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve okul idarecileri ile okul öğretmenleri katıldı.

Programda konuşan Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam; “Burukta olsa yeni bir eğitim öğretim yılının başlamasından mutluyuz. Düzenlediğimiz bu program ile öğrencilerimize kavuşma isteği ve irademizi ortaya koymak istedik. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Alışık olmadığımız bir dönemden geçmekteyiz. Teknolojinin imkanları ile eğitimde eksik kalan yerleri tamamlamaya çalışıyoruz. İki öğrencinin velisi olarak şunu belirtmek istiyorum. Ailelerin bu güne kadar hiç olmadığı kadar bu eğitim sürecinin içinde olması lazım. Bunu bu dönemde daha iyi görüyoruz. Eğer velilerimiz, anne ve babalar eğitim sürecine eskisinden daha fazla katılırlarsa bu eksikler daha fazla telafi edebiliriz. Teknolojik imkanlar ve uzak eğitim yüz yüze eğitimin yerini tutmuyor. Velileri bu işin içine daha aktif ve daha fazla nasıl çekebiliriz noktasında farkındalık oluşturmak adına Havza Belediyesi olarak bizler üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Belki bu dönem çok fazla öğrencinin okula gelemeyeceği bir şekilde devam edecek. İnşallah umuyoruz ki en kısa sürede normal sürece geçelim. Kovit illetinde bir an evvel kurutulmayı Rabbimden niyaz ediyorum.  Yeni eğitim öğretim yılımız hepimize hayırlı olsun.”dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’da yapmış olduğu konuşmada; “Ben inanıyorum ki bu farklı süreçte de olsa eğitimci arkadaşlarımız bun meselenin ehemmiyetinin farkında olarak gerekli çalışmaları yapacaktır.   2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasının bir kez daha temenni ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından öğrencisiz olarak çalan ders zili ile Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve okul öğretmenleri okula girdiler.lOsman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}