HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da toplu taşımaya ceza yağdı

Samsun'da toplu taşımaya ceza yağdı - Samsun Haberleri

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan toplu taşıma denetimlerinde bin 397 toplu taşıma aracına yasal işlem uygulandı.

+
-
Samsun'da toplu taşımaya ceza yağdı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan toplu taşıma denetimlerinde bin 397 toplu taşıma aracına yasal işlem uygulandı.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, "Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce denetimler planlanarak uygulanmakta, bu denetimlerde sürücü ve yolcuların maske kullanımı, fazla yolcu alınıp alınmadığı gibi hususlar kontrol edilerek vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme-bilinçlendirme faaliyetleri yapıldığı gibi Karayolları Trafik Kanunu hükümlerine ve salgınla mücadele talimatlarına aykırı hareket ettiği tespit edilen araç sürücülerine de gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Bu kapsamda ilimizde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce Ağustos ayı içerisinde 7.920 toplu taşıma aracı kontrol edilerek ihlali tespit edilen 456 araca, Haziran ayından itibaren son üç aylık süre içerisinde ise 20.982 toplu taşıma aracı kontrol edilerek ihlali tespit edilen 1.397 araca gerekli yasal işlemler uygulanmıştır. İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda etkili denetim programları planlanarak uygulanmaya kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerine yer verildi.Samsun'da ölümlü kazalar yüzde 38,5 azaldıGÜNCEL
Samsun'da ölümlü kazalar yüzde 38,5 azaldı
Canik'ten anlamlı etkinlikGÜNCEL
Canik'ten anlamlı etkinlik
Başkan Demir'den öğrencilere simitGÜNCEL
Başkan Demir'den öğrencilere simit
Bedri Yaşar: 'Verdiğimiz onca mücadele sekteye uğruyor'GÜNCEL
Bedri Yaşar: 'Verdiğimiz onca mücadele sekteye uğruyor'
Başkan Deveci minik öğrenciler için ilk ders zilini çaldıGÜNCEL
Başkan Deveci minik öğrenciler için ilk ders zilini çaldı
SIRADAKİ HABER
}