HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da toplu taşımaya ceza yağdı

Samsun'da toplu taşımaya ceza yağdı - Samsun Haberleri

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan toplu taşıma denetimlerinde bin 397 toplu taşıma aracına yasal işlem uygulandı.

+
-
Samsun'da toplu taşımaya ceza yağdı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan toplu taşıma denetimlerinde bin 397 toplu taşıma aracına yasal işlem uygulandı.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, "Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce denetimler planlanarak uygulanmakta, bu denetimlerde sürücü ve yolcuların maske kullanımı, fazla yolcu alınıp alınmadığı gibi hususlar kontrol edilerek vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme-bilinçlendirme faaliyetleri yapıldığı gibi Karayolları Trafik Kanunu hükümlerine ve salgınla mücadele talimatlarına aykırı hareket ettiği tespit edilen araç sürücülerine de gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Bu kapsamda ilimizde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce Ağustos ayı içerisinde 7.920 toplu taşıma aracı kontrol edilerek ihlali tespit edilen 456 araca, Haziran ayından itibaren son üç aylık süre içerisinde ise 20.982 toplu taşıma aracı kontrol edilerek ihlali tespit edilen 1.397 araca gerekli yasal işlemler uygulanmıştır. İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda etkili denetim programları planlanarak uygulanmaya kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerine yer verildi.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}