HaberlerSamsun HaberleriOMÜ'de güz dçnemi dersler nasıl olacak? Rektör Ünal açıkladı

OMÜ'de güz dçnemi dersler nasıl olacak? Rektör Ünal açıkladı - Samsun Haberleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senatosu, 2020-2021 Eğitim-Öğretim güz döneminde derslerin uzaktan eğitim sistemiyle, sınavların ise yüz yüze yapılması yönünde karar aldığını açıkladı.

+
-
OMÜ'de güz dçnemi dersler nasıl olacak? Rektör Ünal açıkladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senatosu, 2020-2021 Eğitim-Öğretim güz döneminde derslerin uzaktan eğitim sistemiyle, sınavların ise yüz yüze yapılması yönünde karar aldığını açıkladı.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli arkadaşlar, Senatonun çerçeve kararını dikkate alarak bölümler kendi planlamalarını yapacaklardır. Kısa süre içerisinde bölüm bazlı olarak eğitim, sınav ve uygulamanın nasıl olacağı konusunda bilgilendirileceksiniz. Anlayışınız için teşekkür ediyorum. Değerli öğrenci arkadaşlarım, eğitim konusunda senatomuz uzaktan eğitim, bölgesel merkezlerde yüz yüze sınav ve yayılmış uygulama kararı aldı. Bu şartlarda yeterlilik odaklı bir eğitim için gereken bütün önlemler alınacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

YAYILMIŞ UYGULAMA MODELİ NEDİR? 

Yayılmış Uygulama Modeli, üniversitemizin akretide edeceği ve öğrencilerimizin bulundukları şehirde kayıtlı olduğu programlar çerçevesinde; üniversiteler, özel kuruluşlar ve STK'larda uygulama yönelik eğitimlerini almalarını sağlayacak bir modeldir.Vali Dağlı, toplu taşıma denetimindeGÜNCEL
Vali Dağlı, toplu taşıma denetiminde
Başkan Demir: Spor projeleri hazırlanıyorGÜNCEL
Başkan Demir: Spor projeleri hazırlanıyor
Başkan Deveci yabancı yatırımcılara Atakum'u tanıttıGÜNCEL
Başkan Deveci yabancı yatırımcılara Atakum'u tanıttı
Havza'da denetimler devam ediyorGÜNCEL
Havza'da denetimler devam ediyor
İlkadım'da çevre timi çevreyi kirletenlerin peşindeGÜNCEL
İlkadım'da çevre timi çevreyi kirletenlerin peşinde
SIRADAKİ HABER
}