HaberlerSamsun HaberleriBedri Yaşar, internet erimişinde yaşanan sorunları hatırlattı

Bedri Yaşar, internet erimişinde yaşanan sorunları hatırlattı - Samsun Haberleri

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, internet erişiminde yaşanan sıkıntıların altını çizmek için yaptığı basın açıklamasında 'Teknolojinin ışık hızıyla geliştiği bir dönemde, bu çağda, bu görüntüler üzücü!' dedi.

+
-
Bedri Yaşar, internet erimişinde yaşanan sorunları hatırlattı

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, internet erişiminde yaşanan sıkıntıların altını çizmek için yaptığı basın açıklamasında "Teknolojinin ışık hızıyla geliştiği bir dönemde, bu çağda, bu görüntüler üzücü!" dedi.

 

Yaşar, iletişim alt yapıları ve internet erişimi ihtiyacının karşılanması hususunda gereğinin yapılıp yapılmadığını öğrenmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na soru önergesi verdi.

 

İnternet çağında olduğumuzu ve internet ihtiyacının Covid 19 virüs salgınıyla daha da arttığını vurgulayan Yaşar, "Korona virüs salgını ile birlikte ülkemizde; e-ticaret, evden çalışma ve uzaktan eğitim gibi nedenlerle, iletişim alt yapılarının kullanımı ve internet erişimi ihtiyacı her alanda artmıştır. Ancak özellikle kırsal kesimlerde ciddi sıkıntılar yaşandığını basından da okuyoruz. Eğitimin bile internet üzerinden verilmek durumunda kalındığı bir süreçte özellikle kırsal kesimlerimizde yaşanan internet kesintisi ya da çekmeme sorunları kabullenilebilir bir durum değildir" dedi.

Açıklamasına Samsun’un Çarşamba ilçesinde bulunan ve yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Kumköy Mahallesi’nde cep telefonları ve internetleri çekmeyen vatandaşların, çareyi cami minaresine çıkmakta bulduklarını hatırlatarak devam eden Yaşar, "Bu çağda bu görüntülerle karşılaşmak çok üzücü. Cami İmamı "Ne internet konusunda ne de telefonun çekme konusunda yeterli hizmet alamıyoruz. Çekmesi için belirli bir noktaya çıkmamız gerekiyor" diyor. Bu köyümüzde de bu sorunu yaşayan diğer yerlerde de uzaktan eğitim alan öğrencilerimiz var ve mağdur. Bir an önce gereği yapılmalıdır" diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

 

Yaşar'ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından cevaplandırılması için verdiği soru önergesinin içeri ise şu şekilde:

1.Ülkemizde toplam kaç haneye fiber optik hat üzerinden geniş bant internet erişimi sağlanmıştır? Bu sayı yeterli midir?

2.Evrensel Hizmet Fonu’nda, bu fonun oluşturulduğu tarihten itibaren bugüne kadar yıllar itibarı ile toplam kaç para birikmiştir?

3.Fonda biriken bu paralar, telekomünikasyon hizmetleri için harcanmış mıdır? Harcanmış ise toplam kaç paralık bölümü, hangi telekomünikasyon hizmetleri ve projeleri için harcanmıştır?

4.Evrensel Hizmet Fonu’nda her yıl biriken bu paraları, Fiber üzerinden verilebilen geniş bant internet erişimi ve daha fazla hanelere ulaştırılması için harcamayı düşünüyor musunuz? Bu konuda bir çalışmanız var mıdırOsman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir EfendilerGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Burası Türkiye'dir Efendiler
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklarGÜNCEL
Vedat Çınaroğlu yazdı! Yasaklasalar da başaramayacaklar
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm DiyeneGÜNCEL
Osman Kara Andımız kararını yazdı! Ne Mutlu Türküm Diyene
Osman Kara yazdı! Marşlarımız Vardı Bir ZamanlarGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Marşlarımız Vardı Bir Zamanlar
TED Çorum Koleji Zeka Oyunları Şampiyonasında Türkiye finaline kaldıGÜNCEL
TED Çorum Koleji Zeka Oyunları Şampiyonasında Türkiye finaline kaldı
SIRADAKİ HABER
}