HaberlerSamsun HaberleriHavza'da kırsal mahallelere halı saha

Havza'da kırsal mahallelere halı saha - Samsun Haberleri

Havza'da 3 kırsal mahallede yapılacak olan halı sahalar için düzenlenen toplu temel atma töreni düzenledi.

+
-
Havza'da kırsal mahallelere halı saha

Törene katılmak için Havza’ya gelen Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırçalı ilk olarak Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ederek bir süre Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ve Ak Parti İlçe yönetimi ile görüştü.

Kırçalı Havza’da vatandaşları ile de bir süre sohbet ettikten sonra Çamyatağı, Çakıralan ve Gidirli mahalleri halı sahaları için Çamyatağı Mahallesi 75 Yıl İlk ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen toplu temel atma törenine geçti.

Açılış programında bir konuşma yapan Çamyatağı Muhtarı Nevzat Güvenç katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması için sporun önemli olduğunu belirterek; “ İnşallah üç mahallemizde yapılacak halı sahalar bu mahallelerimizde ve çevre mahallelerdeki gençlerimize hizmet edecek. Bu üç tesisin ilçemize kazandırılmasında büyük emeği olan milletvekillerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Çamyatağı, Çakıralan ve Gidirli Mahallelerimize hayırlı olsun.”dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırçalı “ Bu üç mahallemizden gelen talepler milletimizin bize emaneti. Bizlerde emaneti sahibine sayın bakanımıza ilettik ve gerekli talimatları verdi. Bu gün üç mahallemize halı saha kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sizlere hizmet etmekten onurluyuz ve gururluyuz. Yapılan tüm çalışmalarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapılmakta. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Tüm kadrolarımız ile Havzamızın hizmetindeyiz. Bizim en büyük değerimiz milletimiz, birlik ve beraberliğimiz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.  Herkes bize saldırıyor çünkü güçleniyoruz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve önderliğinde yaptık.”dedi.

Konuşmaların ardından okunan dua ile halı sahaların temeli atıldı.

Toplu temel atma törenine Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırçalı, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam,  Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Kırçalı buradaki programın ardından bölgedeki mahalle muhtarları ile bir araya geldi ve bir süre muhtarlar ile sohbet etti.

Kırçalı ve beraberindekiler daha sonra Van'ın Çatak ilçesi kırsalında, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği "Yıldırım-10 Norduz Operasyonu"nda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top'un ailesini ziyaret ederek taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırçalı şehit ailelerinin isteklerinin kendileri için önemli olduğunu ifade ederek; “ Şehitlerimizin ortak özellikleri insanları ve ülkelerini sevmeleri. Şehitlerimiz bizler için kanlarını toprağa dökmüş, bu ülke için canlarından geçmişler. Şehit ailelerimizin isteklerimi emir telakki ederiz. Şehidimiz Mahmut kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.” Dedi.

Ziyaretin sonunda şehitler için dua okundu.Özdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabıGÜNCEL
Özdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabı
Samsun BB Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'GÜNCEL
Samsun B.B. Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
SIRADAKİ HABER
}