HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Demir, Şed Kuşatma Töreni'nde

Başkan Demir, Şed Kuşatma Töreni'nde - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum ilçesinde yaptığı esnaf ziyaretinin ardından Ahilik Haftası etkinliklerine katıldı. Bu kapsamda düzenlenen Şed Kuşatma Töreni'nde yılın ahisine, kalfasına ve çırağına kaftan giydirdi.

+
-
Başkan Demir, Şed Kuşatma Töreni'nde

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bugün Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti. Esnafa ‘Hayırlı işler’ dileyen Başkan Demir, pandemi dolayısıyla dikkatli olmalarını, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaları uyarısında bulundu.


Daha sonra Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından düzenlenen Ahilik Haftası etkinliğine katıldı. Vali Zülkif Dağlı ile birlikte yer aldığı Şed Kuşatma Töreni'nde yılın ahisine, yılın kalfasına ve yılın çırağına kaftanlarını giydiren Başkan Demir, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:


“Bizim asıl medeniyetimizin kodları bu ahilik prensiplerinde yatıyor. Selçuklu Devletine dayanan bir geçmişi var. Dolayısıyla o prensipleri bir kez daha bakanlığımızın da desteği ile birlikte esnaf odaları başkanımızın organizasyonunda şu anda kuşak bağlama törenini gerçekleştirmiş olduk. Samsun, Esnaf ve Sanatkarlar noktasında Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri. Esnaflığın ilkelerini de bir kez daha hatırlamış olduk.”
Pandemi nedeniyle yapılan denetimlere de değinen Başkan Mustafa Demir, “Sayın valimizin pandemi süreci ile ilgili ifadeleri çok önemli. Çok ciddi bir denetim içerisindeyiz. Tüm esnafımıza da halkımıza da teşekkür ediyorum. Yüzde 100’e yakın bir uyum var. Ama yine de çok az, ‘bize bir şey olmaz’ diyen bir kesim var. Onların da bu süreçte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri çok önemli. Bir tek kendi sağlımız için değil toplum sağlığımız için esnafımızın, halkımızın desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattıGÜNCEL
Osman Kara Eski Türkiye'yi köşe yazısında anlattı
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuzGÜNCEL
Osman Kara yazdı! Dindarlaşıyor muyuz yoksa Araplaşıyor muyuz?
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdıGÜNCEL
Osman Kara, Fatih Sultan Mehmet Han'ın bir başka bedduasını yazdı
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandıGÜNCEL
TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs etkinliklerle kutlandı
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101 YIL KUTLAMALARIGÜNCEL
TED SAMSUN KOLEJİNDE 101. YIL KUTLAMALARI
SIRADAKİ HABER
}