HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Demir, Şed Kuşatma Töreni'nde

Başkan Demir, Şed Kuşatma Töreni'nde - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum ilçesinde yaptığı esnaf ziyaretinin ardından Ahilik Haftası etkinliklerine katıldı. Bu kapsamda düzenlenen Şed Kuşatma Töreni'nde yılın ahisine, kalfasına ve çırağına kaftan giydirdi.

+
-
Başkan Demir, Şed Kuşatma Töreni'nde

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bugün Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti. Esnafa ‘Hayırlı işler’ dileyen Başkan Demir, pandemi dolayısıyla dikkatli olmalarını, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaları uyarısında bulundu.


Daha sonra Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından düzenlenen Ahilik Haftası etkinliğine katıldı. Vali Zülkif Dağlı ile birlikte yer aldığı Şed Kuşatma Töreni'nde yılın ahisine, yılın kalfasına ve yılın çırağına kaftanlarını giydiren Başkan Demir, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:


“Bizim asıl medeniyetimizin kodları bu ahilik prensiplerinde yatıyor. Selçuklu Devletine dayanan bir geçmişi var. Dolayısıyla o prensipleri bir kez daha bakanlığımızın da desteği ile birlikte esnaf odaları başkanımızın organizasyonunda şu anda kuşak bağlama törenini gerçekleştirmiş olduk. Samsun, Esnaf ve Sanatkarlar noktasında Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri. Esnaflığın ilkelerini de bir kez daha hatırlamış olduk.”
Pandemi nedeniyle yapılan denetimlere de değinen Başkan Mustafa Demir, “Sayın valimizin pandemi süreci ile ilgili ifadeleri çok önemli. Çok ciddi bir denetim içerisindeyiz. Tüm esnafımıza da halkımıza da teşekkür ediyorum. Yüzde 100’e yakın bir uyum var. Ama yine de çok az, ‘bize bir şey olmaz’ diyen bir kesim var. Onların da bu süreçte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri çok önemli. Bir tek kendi sağlımız için değil toplum sağlığımız için esnafımızın, halkımızın desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
MÜDAFAA-İ HUKUKGÜNCEL
MÜDAFAA-İ HUKUK
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFEGÜNCEL
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFE
SIRADAKİ HABER
}