HaberlerSamsun HaberleriGönül Dağı'nın durağı Havza oldu

Gönül Dağı'nın durağı Havza oldu - Samsun Haberleri

TRT HABER'de yayınlanan ve beğenilerek izlenen Gönül Dağı Belgeseli'nin bu haftaki bölümü Ankara ? Ordu Karayolu'nda çekildi.

+
-
Gönül Dağı'nın durağı Havza oldu

Yeni bölüm çekimlerine ara vermeden devam eden Gönül Dağı ekibi,  bu sefer Havza’dan teker yürüttü. Havzanın tanıtımına da yer verilecek olan belgesel bölümünde Tır Şoförü Suat Yılmaz’ı konuk olarak izleyicileri ile buluşturacak. 

TRT HABER’de yayınlanan ve yapımcılığını Ferhat Yalçıner,  sunuculuğunu da Hacı Ali Konuk’un  yaptığı ‘Gönül Dağı’ belgesel programının çekimleri Havza’dan Fatsa’ya kadar olan güzergahta gerçekleşti.

Belgesel programı için Yapımcı Ferhat Yalçıner ve ekibi ilk olarak Havzanın tarihi mekanlarında çekimler yaptılar.

Program konusuyla ilgili açıklama yapan Yapımcı Yönetmen Ferhat Yalçıner, kendisininde bir Havzalı olduğunu ve Gönül Dağı belgeselinin bir aile belgeseli olduğunun altını çizerek şöyle konuştu;  “Bir aile belgeselidir Gönül Dağı. Çok uzaklarda yalnız bir adamın duyduğu sıla özleminin ekrana aktarıldığı belgesel film. Çoğu gün içinde yaşadığı sevincin, hüznün, hasretin, kavuşmanın beyaz cama yansıyan öyküsüdür. Geçtiği yollardan molasını verdiği duraklara kadar yüzünce taşıdığı bizim insanımızın hikayesiyle Türkiye’nin sosyal haritasının yeniden çizileceği bambaşka bir yapıt. Son yıllarda başta televizyon olmak üzere, iletişim araçlarıyla dayatılan sanal hayatın alternatifi, toplumun gerçeklerinden uzak steril dizilere karşı gerçek hayatın sıcaklığını ekrana taşıyacak bir program Gönül Dağı. Bir Havzalı olarak ilçemizin tanıtımına katkıda bulunabilmek benim ve ailem adına onur verici. Çekimlerde bizlere destek olan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Çekimlere destek veren Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul Pekpolat ise Yalçıner ve ekibine teşekkür ederek; “İlçemizin tanımı için çok önemli bir çalışma oldu. Uzun yol şoförlerinin yaşam öykülerini üzerine kurulu olan Gönül Dağı programı bizlerin yaşamış olduğu aile hasreti, sıla özlemi gibi duyguları anlatan bir yapım.”dedi.

Yapımcı Yönetmen Ferhat Yalçıner ve ekibi ilçe merkezindeki çekimlerini tamamladıktan sonra belgeselin yol çekimlerini tamamlamak için Havza’dan ayrıldılar.BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
MÜDAFAA-İ HUKUKGÜNCEL
MÜDAFAA-İ HUKUK
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFEGÜNCEL
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFE
SIRADAKİ HABER
}