HaberlerSamsun HaberleriSamsun MHP kan, organ-doku ve plazma bağışı kampanyası başlattı

Samsun MHP kan, organ-doku ve plazma bağışı kampanyası başlattı - Samsun Haberleri

MHP Samsun İl Başkanlığı kan stoklarının Covid-19 nedeniyle azalması üzerine Kan, Organ-Doku ve Plazma bağış kampanyası başlattı.

+
-
Samsun MHP kan, organ-doku ve plazma bağışı kampanyası başlattı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı öncülüğünde Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılay koordinesinde 20-21-22 Kasım 2020 tarihlerinde devam edecek Kan, Organ-Doku ve Plazma bağış kampanyası Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda Saat: 14.00’ de açılış töreni ile birlikte başladı.

Kampanya açılış törenine 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yavuz Ünal, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Türk Kızılay Samsun Şubesi Başkan Vekili Ahmet Ali Bulut, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Kandıra, Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert Bahar, MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, Kamu-Sen İl Temsilcimiz Ahmet Keskin ve Şube Başkanları ile birlikte partililer ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasında Karapıçak “Kızılay ve İl Sağlık Müdürlüğü ziyaretlerimiz sırasında Pandemi’den dolayı ülkemizde kan stoklarının azaldığını, özellikle Samsun'un ortalamanın da altında kaldığını öğrendik. Hemen bir komisyon kurup bu konuda geniş kapsamlı 3 gün sürecek bir kampanya başlatmak istedik. Kızılay’ımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüzden oluru aldıktan sonra bugün burada bu kampanyayı düzenliyoruz. İlk gün kampanyamıza İlkadım İlçe Başkanlığımız, ikinci gün Atakum İlçe Başkanlığımız, 3. gün ise Canik ve Tekkeköy ilçe başkanlıklarımız kampanyamıza destek sağlayacaklar. İhtiyacı olacak kişilere bir umut olmak için buradayız. Bu bağışları bir alışkanlık haline getirmemiz için önce kendimizi sonra çevremizi bilinçlendirmek gerekiyor. Samsunlu hemşehrilerimizi azalan kan stoklarına destek vermek amaçlı Türk Kızılay’ına kan bağışına davet ediyoruz. Covid-19 sonrası plazma bağışı da bir o kadar önemli bir konu. Kampanyada plazma bağışı için randevu alan arkadaşlarımız da oldu. Aynı zamanda kampanyada doku ve organ bağışı da var. Organ bağışına da ayrı bir önem veriyoruz. Yine bu alanda 3 gün boyunca organ bağışı da yapılacak. Umuyorum bu bağış kampanyası sonrasında vatandaşlarımız bu konuya daha özen gösterecektir. Kızılay'ın aracı her gün Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarımız istediği zaman gelip bağışta bulunabilirler.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu kampanyanın ilk gününde yoğun katılım ile kan, organ ve doku bağışı yapıldı.ÜLKÜCÜLER DE ŞİİR YAZARDI BİR ZAMANLARSİYASET
ÜLKÜCÜLER DE ŞİİR YAZARDI BİR ZAMANLAR
İYİ Kİ GÖRMEDİLER DESEM MİSİYASET
İYİ Kİ GÖRMEDİLER DESEM Mİ?
Kılıçdaroğlu'na Karadeniz Bölgesinin CHP'li başkanlarından destekSİYASET
Kılıçdaroğlu'na Karadeniz Bölgesinin CHP'li başkanlarından destek
Samsun MHP İl Başkanlığı kan bağışı kampanyası başlattıSİYASET
Samsun MHP İl Başkanlığı kan bağışı kampanyası başlattı
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu A Takımı'nı açıkladıSİYASET
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu A Takımı'nı açıkladı
SIRADAKİ HABER
}