HaberlerAKADEMİK BAŞARISI YÜKSEK ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ TED ÇORUM KOLEJİ ANADOLU LİSESİ

AKADEMİK BAŞARISI YÜKSEK ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ TED ÇORUM KOLEJİ ANADOLU LİSESİ

LGS sınav sonuçları 30 Haziran Cuma günü açıklanacak. Sınava giren öğrenciler ve veliler sonuçların açıklanmasına kısa süre kala okul arayışını hızlandırdılar.

+
-
AKADEMİK BAŞARISI YÜKSEK ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ TED ÇORUM KOLEJİ ANADOLU LİSESİ

LGS sınav sonuçları 30 Haziran Cuma günü açıklanacak. Sınava giren öğrenciler ve veliler sonuçların açıklanmasına kısa süre kala okul arayışını hızlandırdılar. Pandemi nedeniyle şehir dışındaki okulların tercih edilmesinde düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor. İlimizdeki ortaokullarda öğrenim gören ve LGS’de başarılı olan öğrencilerin tercihi TED Çorum Koleji Anadolu Lisesi oluyor. Velilerden aldığımız bilgilere göre Kolejin tercih edilme nedenleri arasında akademik kadronun deneyimi, Üniversite Destek Eğitim Programı (ÜDEP) okulda gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri, yabancı dil eğitimine verilen önem, ikinci yabancı dil olarak Fransızca, Rusça, Almanca dil eğitimlerinin verilmesi ve bu alanlardaki başarılı çalışmalar yer alıyor. TED Çorum Koleji Anadolu Lisesini tercih eden öğrenciler, kendileri gibi akademik başarısı yüksek öğrenciler ile aynı okulda eğitim almanın onları daha da geliştireceğine inanıyorlar.
Kolejde uygulanan “Bilim İnsanı Yetiştirme Programı” akademik başarısı yüksek öğrencilerin katılmayı istedikleri en önemli programlardan biri olarak göze çarpıyor. Bu program kapsamında öğrenim gören öğrencilerin ulusal düzeyde katıldıkları yarışmalardaki başarıları ilimizi gururlandırıyor. Türkiye Zeka Vakfının düzenlediği yarışmaya katılan öğrenciler Karadeniz Bölgesi’de ilimizi temsil ettiler, Karadeniz bölge birincisi olan ve Türkiye finallerine katılan TED Çorum Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri Türkiye finallerinde ise ülkenin en iyi yirmi lisesi arasına girmeyi başararak ilimizin gururu oldular.
Avrupa’daki seçkin okullarla yürütülen e-Twinning projelerinden de TED Çorum Kolejine ödüller geliyor. Okulda yürütülen “Fighting Disinformation” isimli porojeye Slovakya Ulusal Servisi tarafından “Ulusal Kalite Etketi Ödülü” verildi. İki ay süren projede Hırvatistan, Fransa, Yunanistan, Litvanya, Polonya, Portekiz, Moldova, Romanya, Slovakya, İspanya ve Türkiye’den toplamda 19 partner okul yer aldı.
TED Çorum Koleji aynı zamanda NASA Space Apps Challenge etkinliğinin resmi yerel temsilcisi. Ülkemizde ODTÜ, Sabancı Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Harran Üniversitesi’nden sonra ilk defa lise düzeyinde bir okula böyle önemli bir temsicilik verildi.
22 bin metrekare kampüs yerleşkesine sahip olan Kolej, bu yönüyle bölgemizin en kullanışlı ve en büyük kampüsüyle öğrencilerin bütün yönleriyle gelişimine katkı sağlıyor. Okulda yer alan kapalı ve açık spor alanları, yarı olimpik yüzme havuzu, konferans salonu, bilgisayar laboratuvarı, fen laboratuvarları, onlarca farklı eğitim ve uygulama atölyesiyle Kolej, bir dünya okulu profili çiziyor.
Tüm bunlar düşünüldüğünde öğrencilerin ve velilerin TED Çorum Koleji Özel Anadolu Lisesini neden tercih ettikleri ve heyecanla LGS sınav sonuçlarını bekledikleri ortaya çıkıyor.Özdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabıGÜNCEL
Özdemir Erol'dan 'Bir Rüyaydı Sanki' kitabı
Samsun BB Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'GÜNCEL
Samsun B.B. Başkanı Demir: 'Devasa problemlere çözüm ürettik'
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
SIRADAKİ HABER
}