HaberlerGÜNEYDEN GELEN TEHLİKE

GÜNEYDEN GELEN TEHLİKE

Samsunhabertv Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara kaleme aldı...

+
-
GÜNEYDEN GELEN TEHLİKE

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, toplumun gözünden ve dolayısıyla dikkatinden kaçan ama toplumun geleceği açısından çok ciddi bir tehlikeye dikkat çekti: “Güney sınırlarımızdaki devletlerin giderek işlevsiz hale gelmesi ve bunun ülkemize yönelik göç riskini artırması.”

Aslında bu kontrolsüz ve bir o kadar da tehlikeli güç uzun bir süredir yaşanıyor. Ömer Koç bu riskin Suriye’nin de dışına taşma ve daha da hızlanma riskine dikkatlerimizi çekiyor daha doğrusu çekmeye çalışıyor.

Yeni değil Türkiye’nin göçmen istilasına maruz kalması, en az on yılı var bu işgalin ve ne yazık ki hala da sürüyor ve daha da artarak sürecek görünüyor. Afganistan’ın Taliban egemenliğine geçmesi sadece güneyden değil aynı zamanda doğudan bir göç dalgasına maruz kalmamıza yol açtı.

Bazılarının kapıldığı akıl dışı bir hilafet sevdası ya da Arap Baharını yanlış okuma hatasıyla girdiğimiz Suriye bataklığının bize faturası şu ana kadar askeri hareketler de dâhil 100 milyar dolardan az değildir. Nerede duracağı da bilinmemektedir.

Bu işin sadece maddi yanıdır ama çok daha önemli olan bir tarafı vardır ki, o da Türk Milletinin demografik yapısının hızla bozulmasıdır. Prof. Dr. Ümit Özdağ ısrarla ve haklı olarak bu tehlikeye dikkat çekmekte ama ne yazık ki sadece iktidar değil muhalefet te bu konuda ya ilgisiz kalmakta ya da ilgileniyor gözükmekte ama asla ve asla yeteli tepkiyi göstermemektedir. Türk milliyetçilerinin ya da daha özel bir tanımlama ile Ülkücülerin sessizliğini anlamak mümkün değil. Bütün dünya Türklüğünün davasını dava edinen bir hareketin Anadolu’nun Türk nüfus yapısının bozulmasına sessiz kalması ya da kendisinden beklenen sesi yükseltmemesi üzüntü vericidir.

Türkiye’nin nüfus yapısı özellikle de güneydoğuda hızla bozulmaktadır. Hatay, Antep, Kilis ve çevresinde ve birçok köyde artık sığınmacı Araplar yerli Türk nüfusunu ya geçmiştir ya da geçmek üzeredir. Bu hızlı Araplaşmanın ileride yol açacağı sosyal, kültürel, ekonomik, siyasal ve ulusal sorunlara şimdiden yoğunlaşmak ve ön almak zorundayız.

Ömer Koç’un dikkat çektiği/çekmek istediği “güneydeki devletlerin giderek işlevsiz hale gelmesinin” yol açacağı yeni göç istilasının yanında bir de küresel iklim değişikliğinin doğuracağı çok daha büyük bir göç dalgası en geç 20-25 yıl sonra sınırlarımıza dayanacaktır. Buna da hazırlıklı olmalıyız.

Bir zamanlar, yani bundan çok değil 30-35 yıl kadar önce “21. Asrın Türk Asrı” olacağı inanç ve umudunun yerini “eğer tedbirler bir an önce alınmazsa önce demografik yapımızın bozulacağı daha sonra da ülkemizin federatif bir yapıya dönüşmesi taleplerinin geleceği endişesi” giderek yayılıyor. Bunu durdurmak her partinin, her yurtseverin, kısacası hepimizin asli görevidir.

 BİR GELİŞ İKİ GİDİŞGÜNCEL
BİR GELİŞ İKİ GİDİŞ
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINAGÜNCEL
'NAH ALIRSIN'DAN AKDENİZ' MARŞINA
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDERGÜNCEL
İÇİMDE BİN TÜRLÜ KEDER
MÜDAFAA-İ HUKUKGÜNCEL
MÜDAFAA-İ HUKUK
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFEGÜNCEL
BİR FETVA, BİR MAHKEME VE BİR HALİFE
SIRADAKİ HABER
}