OMÜ

HaberlerOMÜ HABEROMÜ HABER
OMÜ'de online diploma töreni
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 2019 - 2020 eğitim Öğretim Dönemi Diploma Töreni uzaktan erişimle gerçekleştirildi.
OMÜ HABER 9.7.2020
OMÜ ile İl Tarım protokol imzaladı
OMÜ ile İl Tarım protokol imzaladı
OMÜ ile Samsun İli Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliği protokolü imzalandı.
OMÜ HABER 3.7.2020
OMÜ Tıp Fakültesinde mezuniyet heyecanı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinin 42. Mezuniyet töreni, Covid 19 önlemleri nedeniyle az sayıda mezunun katılımı ile temsilen gerçekleşti.
OMÜ HABER 1.7.2020
2020 YÖK Engelsiz Üniversite Ödülleri'nde üçüncülük ödülü OMÜ'nün
Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını özendirmek amacıyla Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) verilen '2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri', koronavirüs salgını karşısında alınan tedbirler gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen video konferans yöntemiyle sahiplerini buldu.
OMÜ HABER 25.6.2020
OMÜ trafik kurulu saha turunda
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde bulunan Trafik Kurulu, Üniversitenin Kurupelit Kampüsü'nde Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı başkanlığında yapılan toplantı sonrasında sahada incelemelerde bulundu
OMÜ HABER 12.6.2020
OMÜ Sağlık Bilimleri Fakületesi Hemşirelik Bölümü Akredite Belgesini aldı
Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) tarafından başvurusu olumlu değerlendirilen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Programı akredite belgesi aldı.
OMÜ HABER 11.6.2020
8. Üniversite Danışma Kurulu Online Toplandı
Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ); üniversite, şehir ve sanayi iş birliğini güçlendirmek amacıyla şehrin önemli aktörlerini bir araya getirdiği 'Üniversite Danışma Kurulu Toplantısı'nın sekizincisi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle online (çevrim içi) olarak gerçekleşti.
OMÜ HABER 9.6.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop canlı yayında OMÜ'lü gençlerle sohbet etti
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Topluluğunun davetiyle Zoom (online görüntülü görüşme programı) uygulaması üzerinden canlı olarak gerçekleşen sohbet programına konuk oldu.
OMÜ HABER 8.6.2020
Rektör Bilgiç, 'Dünya Çevre Günü'nde çiçekleri toprakla buluşturdu
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolasıyla üniversitenin merkez kampüsünde organik atıklardan elde edilen kompos ile yetiştirilen çiçekleri toprakla buluşturdu.
OMÜ HABER 5.6.2020
OMÜ bilgisayar ve internet altyapısını üniversite öğrencilerine açtı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); yaşanan salgın (koronavirüs) sürecinde bünyesinde bulunan birimlerdeki teknolojik ve fiziki olanakları, online (çevrim içi) yapılacak final (dönem sonu) ve bütünleme sınavları için tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına açtı.
OMÜ HABER 2.6.2020
OMÜ Gençlik Topluluğu ünlü isimlerle futbolu konuştu
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Topluluğu tarafından önceki akşam tele konferans yoluyla canlı yayınlanan 'Futbolu Konuşuyoruz' adlı söyleyişi programı gerçekleştirildi
OMÜ HABER 20.5.2020
OMÜ'de Sıfır Atık çalışmaları tamamlandı
Covit 19 virüs ile pandemi günlerinde atık yönetiminin, çevre ve insan sağlığın ne kadar önemli -olduğunu bir kez daha farkında olduğumuz şu günlerde 'Sıfır Atık'' projesi kapsamında OMÜ'de tebliğ gereği geçici depolama alanı kuruldu.
OMÜ HABER 15.5.2020
OMÜ'de Senato Toplantısı uzaktan yapıldı
Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) üst yönetim organı olan ve genellikle hafta bir toplanan Senato ve Yönetim Kurulu Toplantısı, dünyayı saran ve ülkemizde de olağanüstü tedbirlerin alınmasına sebep olan Covid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında uzaktan gerçekleştirildi.
OMÜ HABER 26.3.2020
OMÜ uzaktan eğitime hazır
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, korona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitime yönelik hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.
OMÜ HABER 19.3.2020
'Sait dedenizden size bir masal'
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Çarşamba Anafartalar İlkokulu'nda eğitim gören çocuklara masal anlattı.
OMÜ HABER 6.3.2020
OMÜ'nün 'engelsiz üniversite' hedefi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Engelli Birimi, 'engelsiz üniversite' hedefi doğrultusunda farklı engelli grupların üniversite ve sosyal çevreyle bütünleşmesine yönelik plan, strateji ve bunlarla ilgili faaliyetlerini, iki oturumlu 'Engelli Birimi Yönetim Kurulu Toplantısı'nda değerlendirmeye aldı.
OMÜ HABER 2.3.2020
Karadeniz'in en büyük üniversite kütüphanesi Samsun'da
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Merkez Kütüphanesi, Karadeniz'in en büyük üniversite kütüphanesi olarak öğrenci ve akademisyenlere yeni nesil modern yöntemde araştırma ve çalışma imkanı sunuyor.
OMÜ HABER 28.2.2020
AFAD'dan OMÜ'lü öğrencilere hayat kurtaran bilgiler
Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD Birimi tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri için afet farkındalığı eğitimi verildi.
OMÜ HABER 25.2.2020
Ünlü sanatçı Cihat Aşkın'dan OMÜ'de konser
'Bu toprakların kemancısı' olarak nitelendirilen ve uluslararası arenada tanınan ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuvarının daveti ve Samsun Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Samsunlu müzikseverlerle buluştu.
OMÜ HABER 17.2.2020
OMÜ KİTAM sertifikalı eğitimlerine yoğun ilgi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezinin (KİTAM) hayata geçirdiği sertifikalı eğitimleri yoğun ilgi görüyor.
OMÜ HABER 6.2.2020
Rektör Bilgiç: 'Adları iyi olarak anılmayacak'
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, kendi iradelerini ve akıllarını başka iradelere teslim edenlerin yanlış yaptıkları dönemlerin olduğunu hatırlatarak, 'Onların hiç birisinin adları, gelecekte bu üniversite daha iyi noktalara geldiğinde iyi olarak anılmayacak' dedi.
OMÜ HABER 1.2.2020
Rektör Bilgiç: 'Gelecek OMÜ için iyi gelişmelere gebe'
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi, 2019 yılı akademik performansını, düzenlediği Akademik Genel Kurul Değerlendirme Toplantısı ile yakın plana aldı
OMÜ HABER 30.1.2020
Rektör Bilgiç, Afrikalı öğrencilerle baş başa
Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) öğrenim gören Afrikalı öğrencilerin kurduğu Samsun Afrikalı Öğrenciler Derneği [African Students Association in Samsun (ASAS)] üyeleri Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'i ziyaret etti.
OMÜ HABER 2.1.2020
OMÜ'de Uluslararası İşbirliği Anlaşması
Belçika European University of Benelux Rektörü Prof. Dr. Mohamed El Sayed ve OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç arasında Eğitim alanında Uluslararası iş birliği protokolü imzalandı
OMÜ HABER 24.12.2019
Bilirkişiler OMÜ ile iş birliği protokolü imzaladı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hacı Fevziye Arslan Bafra İşletme Fakültesi ile Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği arasında, ortak bilimsel çalışmalar ile eğitim-öğretim ve kültürel iş birliği anlaşması protokolü imzalandı.
OMÜ HABER 19.12.2019
Rektör Bilgiç'ten akademisyenlere: 'Çıtayı yükseltmeliyiz'
Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ), nakille gelen 1 profesör ve 1 doçent doktor ile akademik aşama kaydederek doktor öğretim üyesi unvanını alan 16 akademisyen, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tarafından kabul edildi.
OMÜ HABER 18.12.2019
Ertuğrul Sağlam 25 yıl sonra OMÜ'de
Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 1994 yılında mezunu olduğu Ondokuz Mayıs Üniversitesini (OMÜ) gezdi. Sağlam, Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinde hatıralarını tazelerken duygusal anlar yaşadı.
OMÜ HABER 16.12.2019
OMÜ'de 100. Yıl Konseri büyüledi
OMÜ Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müziği Anasanat Dalının düzenlediği Doç. Dr. Serhat Yener yönetimindeki 'Türk Sanat Müziği 100. Yıl Özel Konseri' gönülleri fethetti.
OMÜ HABER 12.12.2019
Melis Birkan ve Caner Cindoruk OMÜ'de
Melis Birkan ve Caner Cindoruk OMÜ'de
Ünlü oyuncular Melis Birkan ve Caner Cindoruk OMÜ'de düzenlenen söyleşi etkinliğine katıldı.
OMÜ HABER 9.12.2019
OMÜ'de beyaz önlük heyecanı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesine bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencileri, törenle beyaz önlüklerini giydi. Törende çiçeği burnunda diş hekimi adaylarının heyecanı yüzlerine yansıdı.
OMÜ HABER 28.11.2019
OMÜ'de eğitimler sürüyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ), kalite çalışmaları kapsamında iyileştirme eylem planında yer alan akademik girişimciliğin güçlendirilmesi amacıyla 'Akademik Girişimcilik Eğitimi' düzenlendi.
OMÜ HABER 19.11.2019
FUTBOL SİYASETİN ELİNDE OYUNCAK
Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, ' Bugün futbolun siyasetin elinde bir oyuncak olduğu realitesi, olmaması gereken en önemli sebeplerden bir tanesi' dedi
OMÜ HABER 15.10.2019
OMÜ'ye TSE Kalite Yönetim Sistemi Belgesi
Kalite yönetim sistemini benimseyen ve tetkik sürecini başarıyla tamamlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ), Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildi
OMÜ HABER 2.10.2019
OMÜ'ye TEKNOFEST ödülü
OMÜ, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri' yarışmasında TEKNOFEST kapsamında ikincilik ve üçüncülük elde etti
OMÜ HABER 24.9.2019
'Hedefimiz OMÜ'nün başarılarını yukarı taşımak'
OMÜ Tıp Fakültesi'nin yeni öğrencilerinin beyaz önlüklerini giydiği törende konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 'Hedefimiz OMÜ'nün başarılarını yukarı taşımak' dedi
OMÜ HABER 16.9.2019
SIRALAMASI BELLİ DEĞİL AMA 1001+ İÇİNDE...
OMÜ'nün İngiliz sıralama kuruluşu Times Higher Education'ın (THE) 2020 Dünya Üniversiteler Sıralaması'nda 1001+ grubunda yer aldığı bildirildi ama tam sırası açıklanmadı...
OMÜ HABER 12.9.2019
Öğrencilerle buluştular
Öğrencilerle buluştular
Çarşamba Belediyesi bu yıl üniversiteye yerleşen öğrenciler için kahvaltı programı düzenledi.
OMÜ HABER 4.9.2019
OMÜ Tıp Fakültesi Pelitköy Eğitim Aile Sağlığı Merkezi açıldı
Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) işbirliği ile OMÜ Tıp Fakültesi Pelitköy Eğitim Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı yapıldı.
OMÜ HABER 20.8.2019
Rektör Bilgiç, heyecanlarına ortak oldu
2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesini (OMÜ) kazanan öğrenciler, bugün başlayan kayıt süreciyle beraber, Üniversitenin Kurupelit Kampüsü'ne gelmeye başladılar
OMÜ HABER 19.8.2019
'Çarşamba OMÜ'nün önemli bir yerleşkesi haline geldi'
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 'Çarşambamız, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) önemli bir yerleşkesi haline gelmiştir' dedi.
OMÜ HABER 30.7.2019
OMÜ'de 15 Temmuz paneli
OMÜ'de düzenlenen 15 Temmuz panelinde konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, hain kalkışmanın ardındaki gerçeğin unutulmaması gerektiğini söyledi
OMÜ HABER 8.7.2019
İLK SEFER, İLK HEYECAN
Samsun'da OMÜ kampüsü içerisine tramvay seferleri bu sabah itibariyle başladı. Vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirirken SAMULAŞ Genel Müdürü Tamgacı, 'Ulaşım alanında kentimizde bir ilke daha imza attık' açıklamasında bulundu
OMÜ HABER 5.7.2019
Onurluyuz, gururluyuz
OMÜ Tıp Fakültesi'nden 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda 31'i yabancı uyruklu 267 öğrenci mezun oldu. Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsunlular olarak böyle bir üniversiteye sahip olmaktan dolayı onurluyuz ve gururluyuz' dedi
OMÜ HABER 2.7.2019
Atları yaşama döndürüyorlar
Türkiye'nin at tedavisi konusunda önemli merkezlerinden olan OMÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde; sakatlanan, yaralanan veya hastalanan atların bakım ve tedavisi başarıyla yapılıyor
OMÜ HABER 19.6.2019
Tavan çöktü öğrenci yaralandı
OMÜ Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi Kütüphanesi'nin tavanı çöktü, öğleden sonra yapılacak sınava hazırlanan son sınıf öğrencisi başından yaralandı...
OMÜ HABER 11.6.2019