SAMSUN HABERLERİ

HaberlerSAMSUNSAMSUN
LAYSİAD'da Sukas dönemi
LAYSİAD'da Sukas dönemi
Ladikli Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği (LAYSİAD) 5. Olağan Genel Kurulu'nda Ali Sukas başkanlığa seçildi
SAMSUN 11.7.2020
Bedri Yaşar: 'Bütün dünya sussa biz susmayacağız'
Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Doğu Türkistan'da Uygur Türklerinin çilelerine her geçen gün yeni çileler ekleniyor. Ata yurdumuz Doğu Türkistan'da devam eden zulme; bütün dünya sussa da biz susmayacağız!' dedi.
SAMSUN 11.7.2020
Samsun'da kenevir operasyonu: 10 gözaltı
Samsun İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün Havza, Bafra, Terme, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde yaptığı operasyonda, çok sayıda kenevir bitkisi ve esrar ele geçirilerek 10 şüpheli gözaltına alındı.
SAMSUN 11.7.2020
Şahinkaya Kanyonu'ndan 48 torba çöp toplandı
Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı ve Çeltek Mesire alanında temizlik çalışması yaptı. Yapılan çalışmayla 48 torba çöpü doğadan arındırdı.
SAMSUN 10.7.2020
Ertuğrul Sağlam: 'Kimsenin şüphesi olmasın'
Yılport Samsunspor Ertuğrul Sağlam, 'TFF 1. Lig'de de Samsunspor camiasına yakışır olgunluk ve konsantrasyonla mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.' dedi.
SAMSUN 10.7.2020
İlkadım Kız Basketbol Takımı antrenmanlarını doğaya taşıdı
İlkadım Belediyespor Kulübü sporcuları, takım sporları için yasakların devam ettiği sürede hareketsiz kalmama adına çalışmalarına devam ederken doğayla iç içe olmanın tadını çıkartıyor.
SAMSUN 10.7.2020
Havza OSB Heyeti Vali Dağlı'yı ziyaret etti
Havza OSB Heyeti Vali Dağlı'yı ziyaret etti
Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı'yı ziyaret ettiler.
SAMSUN 10.7.2020
Canik'te hijyenik ve sağlıklı kurban satış pazarı
Canik'te hijyenik ve sağlıklı kurban satış pazarı
Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında bütün hazırlıklar tamamlandı
SAMSUN 10.7.2020
İlkadım'da berber ve güzellik salon denetimleri devam ediyor
İlkadım'da hizmet vermeye başlayan berberler, kuaförler ve güzellik salonlarına yönelik denetimler gerçekleştiriliyor. Denetimlerde, belirlenen hijyen şartlarına uyulup uyulmadığı mercek altına alınıyor.
SAMSUN 10.7.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 3 projesine hibe desteği
Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık işleri Dairesi Başkanlığı tarafından üreticilerin desteklenmesi amacıyla hazırlanan üç proje, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından kabul gördü.
SAMSUN 9.7.2020
İlkadım'da kurban kesim fiyatları ve satış yerleri belirlendi
Vatandaşların kurban ibadetlerini uygun bir şekilde yerine getirebilmesi için yoğun çalışma yürüten İlkadım Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında kurban kesim ve satış yerlerini belirledi.
SAMSUN 9.7.2020
OMÜ'de online diploma töreni
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 2019 - 2020 eğitim Öğretim Dönemi Diploma Töreni uzaktan erişimle gerçekleştirildi.
SAMSUN 9.7.2020
Atakum-Amasya kadın dayanışması
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin kurulmasına öncülük ettiği, Samsun'un ilk kolektif kadın girişimi olan Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin kurucu üyeleri, çevre kentlerdeki örnek oluşumlarla işbirliği toplantıları gerçekleştiriyor
SAMSUN 9.7.2020
TED Samsun Koleji'nden Samsunspor'a başarılar
TED Samsun Koleji'nden Samsunspor'a başarılar
TED Samsun Koleji olarak güzide şehrimizin takımı Samsunspor'a TFF 1. Lig'de başarılar dileriz.
SAMSUN 9.7.2020
TFF resmen açıkladı! Şampiyon Samsunspor!
TFF, 2. ve 3. liglerin liderlerinin bir üst lige çıkmasına karar verdi. Grubunda 10 puan önde ve lider olan Samsunspor'un şampiyonluğu tescillendi.
SAMSUN 8.7.2020
Canik Belediyesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi
Canik Belediyesi, Türkiye'de ilk olacak Orman Okulu projesiyle ilke imza attı. Başkan Sandıkçı, 'Türkiyede ilk olma özelliğini taşıyan Orman Okulu ile Hükümet Konağı ile Şehr-i Bahçe konutları ile Gençlik Merkezleri ile ve diğer yatırımlarla ilçemiz artık bir cazibe merkezidir' dedi.
SAMSUN 8.7.2020
Samsun'da toplu taşıma araçları denetleniyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi toplu taşıma araçlarında yapılan denetimler kapsamında ilk 6 ayda kural ihlali yapan 630 toplu ulaşım araç sahibine idari yaptırım uygulandı.
SAMSUN 8.7.2020
Samsun'da iki doktora şiddet! Samsun Tabip Odası 'organize' saldırıyı kınadı
Samsun'un Tekkeköy ilçesi Kirazlık Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli iki hekim, iki kişi tarafından darp edilerek tehdit edildi. Konu üzerine Samsun Tabip Odası saldırıyı 'organize' olduğunu belirterek saldırıyı kınadı.
SAMSUN 8.7.2020
Başkan Cemil Deveci karakılçık buğdayında ilk hasadı yaptı
Atakum Belediyesi'nin 5 bin metrekarelik alanda atalık tohumla yetiştirdiği karakılçık buğdayında ilk hasadı Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci yaptı. Karakılçık tarlasında orakla biçtiği buğdayları demet haline getiren Başkan Deveci, 'Anadolu insanının bildiği karakılçık buğdayını Karadeniz'de, Samsun'da, Atakum'da yaygınlaştıracağız' dedi.
SAMSUN 8.7.2020
TED Samsun Koleji ile OMÜ arasında Mesleki Uygulama Programı Protokolü imzalandı
TED Samsun Koleji ile OMÜ arasında Mesleki Uygulama Programı Protokolü imzalandı
TED Samsun Koleji ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) arasında Mesleki Uygulama Programı Protokolü İmzalandı.
SAMSUN 8.7.2020
Samsun'da bu sezon en fazla hamsi tüketildi
Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Hali'nde bu sezon 10 bin ton balık işlem gördü. 30 tür balıktan en fazla tüketilen ise hamsi oldu.
SAMSUN 8.7.2020
Samsun Valiliği açıkladı! 7 gün boyunca yasak
Samsun Valiliği açıkladı! 7 gün boyunca yasak
Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Samsun'da 7 gün boyunca gösteri ve yürüyüş yasağı kararı aldı.
SAMSUN 8.7.2020
Samsun'da asker uğurlama törenleri yasaklandı
Samsun'da corona virüsü tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe kuralına aykırılık oluşturması nedeniyle asker uğurlama törenleri yasaklandı.
SAMSUN 8.7.2020
Yangına en fazla 'elektrik kontağı' neden oluyor
Samsun'da yılın ilk 6 ayında meydana gelen 948 yangına en fazla elektrik kontağının neden olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, 'Elektrik tesisatınızı kontrol ettirin ve mümkünse otomatik sigorta kullanın' diyerek vatandaşları uyardı.
SAMSUN 8.7.2020
İlkadım Zabıtadan ekmek fırınlarına şafak denetimi
İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sabahın erken saatlerinde fırıncılara yönelik denetimlerde bulundu. Sabah 05.00-08.00 saatleri arasında İlkadım genelinde bulunan fırınlara yönelik yapılan denetimlerde daha önce yapılan uyarıların yerine getirilip getirilmediği, hijyen gibi konular incelendi.
SAMSUN 8.7.2020
Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 20 mahalleyi birbirine bağlayan Demirci ve Yukarı Avdan grup yolunda 4 ay süren beton yol çalışmalarını bitirdi. Mahalle sakinleri, yıllardır süren yol sorunlarının çözülmesi üzerine Başkan Mustafa Demir'e teşekkür etti.
SAMSUN 7.7.2020
Samsun'da silah kaçakçılığı operasyonu: 24 gözaltı
Samsun'da silah kaçakçılığı operasyonu: 24 gözaltı
Samsun merkezli düzenlenen silah kaçakçılığı operasyonunda 24 şüpheli gözaltına alındı.
SAMSUN 7.7.2020
Sokak canlıları Atakum Belediyesi'ne emanet
Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Canlıları Destek Ekibi, haftanın yedi günü ilçedeki yaralı ve hasta hayvanların yardımına koşuyor.
SAMSUN 7.7.2020
MHP Samsun'da kongre heyecanı
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak 4 Temmuz'da Ankara'da düzenlenen 'İl Başkanları Toplantısı'nın Ardından' gerçekleştirilen ve İl Başkanlığında yapılan İl Yönetim Kurulu toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
SAMSUN 7.7.2020
Vali Dağlı'dan pandemi uyarısı!
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, rehavete kapılmadan maske kullanmaya ve tedbirli davranmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi.
SAMSUN 6.7.2020
Gölalan Şelalesi'nde 150 kilo çöp toplandı
Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hafta sonu vatandaşların ziyaret edip piknik yaptığı doğa harikası Gölalan Şelalesi'nde temizlik yaptı. Çevreye atılan 150 kilo çöp, alandan toplandı.
SAMSUN 6.7.2020
Hacı Osman Deresi temizlik çalışması başladı
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza'da ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresinde başlayan temizlik çalışmalarını inceledi. Başkan Özdemir; 'Dere yatağının temizlenmesi hem halkımızın sağlığı hem de ilçemizin sel ve su taşkınlarına karşı korunması önemli.'dedi.
SAMSUN 6.7.2020
Başkan Demirtaş çalışmaları yerinde inceledi
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından vatandaşların taleplerine hızlı bir şekilde çözüm bulmak amacı ile uygulamaya konulan Belediye Mahallemizde Çadırı yeniden hizmette.
SAMSUN 6.7.2020
Samsun'da sıcaklıklar arttı kan bağışları azaldı
Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi'nden yapılan açıklamada, 'Bölgemizdeki günlük 350 ünite kan bağışı kabul etmemiz gerekir iken şu an günlük 250 ünite kan bağışı alabilmekteyiz. Kan bağışlarında yaşanan azalma kan bileşeni stoklarımızı olumsuz etkilemektedir.' denildi.
SAMSUN 6.7.2020
Başkan Demir: Hizmete devam
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Benden daha fazla Asarcık'a, Kavak'a, Alaçam'a, Vezirköprü'ye hizmeti geçen çıksın. Derhal görevi teslim etmezsem namerdim. Hizmet etmeye çalışmaya devam edeceğiz' diye konuştu.
SAMSUN 6.7.2020
Havza'da ilaçlama çalışmaları devam ediyor
Havza Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi tarafından sinek, sivrisinek ve karasinek mücadelesi kapsamında ilçe genelinde periyodik aralıklar ile ilaçlama çalışması yapılmakta.
SAMSUN 6.7.2020
Samsun'da operasyonda rekor miktarda ele geçirildi
İstanbul'dan Samsun'a getirilen yüklü miktarda uyuşturucu, Samsun Emniyetinin takibi sonucu yakalandı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, Samsun'da tek seferde en yüksek uyuşturucu maddesi ele geçirilmiş oldu.
SAMSUN 5.7.2020
İlkadım'da hijyenik modern kurban pazar yeri hazırlıkları devam ediyor
İlkadım Belediyesi, Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşların hijyenik bir ortamda kesim yapabilmelerini sağlamak için hazırlıklarını sürdürüyor.
SAMSUN 5.7.2020
Samsun'da kanalizasyon kokusuna kesin çözüm
Mert Irmağı'ndaki kokuyla ilgili teknik çalışmalarını tamamlayan Samsun Su Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talimatı ile İleri Biyolojik Koku Giderim Ünitesi kuracak.
SAMSUN 5.7.2020
SASKİ' den 42 mahallenin içme suyuna köklü çözüm
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde bulunan 42 mahallenin su ihtiyacını karşılayan Nebiyan İçme Suyu Arıtma Tesisi'ni yeniliyor.
SAMSUN 5.7.2020
Huzurlu tatilin adresi 'Samsun Karavan Parkı'
Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait mavi ve yeşilin buluştuğu noktada, eşsiz bir deniz manzarasına sahip Karavan Parkı koronavirüs tedbirleri de dikkate alınarak hizmete açıldı.
SAMSUN 5.7.2020
Başkan Demir, Taşhan Otel ve Restoran'ın açılışını yaptı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü ilçesinde Taşhan Otel ve Restoran'ın açılışında yaptığı konuşmada, 'Burası bu konsepti ile ecdadın bize bıraktığı önemli bir miras. Buraya gelen tüm insanlara, Vezirköprü'nün misafirperverliğini ve o asaletini yansıtacağız' dedi.
SAMSUN 4.7.2020
Havza Belediye Başkanı Özdemir'den Vali Dağlı'ya ziyaret
Havza Belediye Başkanı Özdemir, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kayan ve beraberindekiler Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı'yı ziyaret ettiler.
SAMSUN 4.7.2020
İlkadım Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerinde durmak yok
İlkadım Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerinde durmak yok
İlkadım Belediyesi ilçe genelinde yol açma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
SAMSUN 4.7.2020
Vali Dağlı, Başkan Demir'i ziyaret etti
Vali Dağlı, Başkan Demir'i ziyaret etti
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir' i ziyaret ederek, kent hakkında bilgiler aldı.
SAMSUN 3.7.2020
OMÜ ile İl Tarım protokol imzaladı
OMÜ ile İl Tarım protokol imzaladı
OMÜ ile Samsun İli Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliği protokolü imzalandı.
SAMSUN 3.7.2020
Samsun'da gemi seferleri başladı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Samsunum-1, Samsunum-2 ve Samsunum-3 gemilerinde gezi turları başlatıldı.
SAMSUN 3.7.2020
Atakum Belediyesi'nin QR menüleri Samsunlularının sağlığını koruyor
Koronavirüs önlemleri nedeniyle geçici olarak kapatılan Atakum Belediyesi'nin sosyal tesisleri, yeni normalleşme dönemine uygun şekilde hizmete açıldı. Samsunluların yoğun şekilde faydalandığı Seyir Tesisi, Çakılar Kafe ve Down Kafe, salgın önlemleri eşliğinde konuklarını ağırlamaya başladı
SAMSUN 3.7.2020
Samsun'da kaçak alkol operasyonu!
Samsun İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Tekkeköy'de kaçak içki imalathanesine baskın düzenlendi. 2 kişi gözaltına alnıdı.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun'da kaçak tütün operasyonu!
Samsun'da kaçak tütün operasyonu!
Samsun'da tütün ve tütün mamülleri satan işyerlerine yapılan baskında çok sayıda bandrolsüz tütün ele geçirildi.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun Valisi Dağlı'dan Hisarcıklıoğlu'na ziyaret
Samsun Valisi Dağlı'dan Hisarcıklıoğlu'na ziyaret
Samsun Valis iDr. Zülkif Dağlı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ziyaret etti.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece-gündüz çalışıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi mevsim şartları nedeniyle yol çalışmalarına hız verdi. Son iki hafta içerisinde 17 ilçede toplam 122 kilometre yol tamamlandı.
SAMSUN 2.7.2020
Ambarhan restore ediliyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Ladik ilçesindeki Ambarköy içerisinde yer alan tarihi Ambarhan' da yürütülen restorasyon çalışmaları sürüyor.
SAMSUN 2.7.2020
Samsunspor'dan Vali Dağlı ve Oruç'a ziyaret
Samsunspor'dan Vali Dağlı ve Oruç'a ziyaret
Samsunspor, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç'u ziyaret etti.
SAMSUN 2.7.2020
Başkan Demirtaş: 'Korona virüse karşı tedbiri elden bırakmıyoruz'
Ülke genelinde yeni normalleşme süreci tedbirleri devam ederken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş korona virüse karşı tedbirleri elden bırakmadıklarını açıkladı.
SAMSUN 2.7.2020
Başkan Özdemir asfaltlama çalışmalarını inceledi
Havza belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahlle yollarında devam eden asfaltlama çalışmalarını inceledi.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesinden 'açık sahne' konseri
Koronavirüs önlemleri kapsamında kademeli olarak başlayan normalleşme süreciyle birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, yaz etkinliklerine 'Açık Sahne' konseriyle başladı. Konserde sahne alan yerel sanatçılar, seslendirdikleri şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun'da çalışma süresi kısıtlaması kaldırıldı
Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, marketler, pazar/satış yerleri, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerleri ile alışveriş merkezleri için uygulanan çalışma saatlerine  yönelik kısıtlamaları kaldırdığını açıkladı.
SAMSUN 2.7.2020
Ertuğrul Sağlam: 'Oyuncularımız sözlerini tuttu'
Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, oyuncuların devre arasındaki kampta verdikleri şampiyonluk sözünü tuttuklarını söyledi.
SAMSUN 2.7.2020
Vali Dağlı'dan Samsun Emniyet Müdürlüğüne ziyaret
Vali Dağlı'dan Samsun Emniyet Müdürlüğüne ziyaret
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun Valiliği, Kurban Bayramı tedbirlerini açıkladı
Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kurban Bayramı'nda kurban satış noktaları ile ilgili alınacak olan önlemleri açıkladı.
SAMSUN 2.7.2020
Atakumlu gençler tek kuruş ödemeden birden fazla meslek sahibi olacak
Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi'nin ücretsiz ve sertifikalı eğitimleri, kursiyer adayları için başvuruya açıldı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atabem ile Atakumlu gençlerin tek kuruş ödemeden birden fazla mesleki niteliğe sahip olabileceğini söyledi.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesislerinde yoğun tedbirler
Samsun Büyükşehir Belediyesi, sahillerdeki plaj ve yürüyüş yollarını 24 saat temiz tutuyor. İşletilen sosyal tesislerde ve kafeteryalarda ise sıkı önlemler uyguluyor.
SAMSUN 2.7.2020
Osman Kara yazdı... Onurlu bir adaylık
Osman Kara yazdı... Onurlu bir adaylık
SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni  Osman Kara, 'Onurlu bir adaylık' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.
SAMSUN 2.7.2020
Samsun'un 'mavi bayraklı plaj' sayısı 13'e çıktı
Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait 12 olan 'Mavi Bayraklı Plaj' sayısı, bu yıl 13'e yükseldi. Samsun, Türkiye'de en fazla mavi bayrağa sahip 6'ncı il oldu.
SAMSUN 1.7.2020
Atakum'da bin meşale Samsunspor için yandı
Atakumlular, Yılport Samsunspor'un TFF 2. Lig Beyaz Grup şampiyonu olarak TFF 1. Lig'e yükselmesi ve takımın 55. doğum gününü büyük coşkuyla kutladı. Saat 20.55'te bin adet meşale ile gökyüzünü kırmızıya boyayan Atakumlu Şimşekler çifte mutluluk yaşadı.
SAMSUN 1.7.2020
TÜBİTAK, Samsun'a projelerle geldi
ÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı ise Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hangi çalışmalara imza atacaklarını tespit etmek üzere kente geldiklerini ve 77 adet konuyu getirdiklerini ifade etti.
SAMSUN 1.7.2020
OMÜ Tıp Fakültesinde mezuniyet heyecanı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinin 42. Mezuniyet töreni, Covid 19 önlemleri nedeniyle az sayıda mezunun katılımı ile temsilen gerçekleşti.
SAMSUN 1.7.2020
Samsunspor 55 yaşında
Yılport Samsunspor, taraftarlar ile birlikte kuruluşunun 55'inci yıl dönümünü havai fişek ve meşalelerle kutladı. Saat 20.55'de ilk meşaleyi Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam Nuri Asan Tesisleri'nde yaktı.
SAMSUN 30.6.2020
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ekmeğe yapılan zammı kaldırdı
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ekmeğe yapılan zammı kaldırdı
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Fırıncılar Odası'nın ekmeğe yaptığı zammı iptal etti.
SAMSUN 30.6.2020
Şampiyon Samsunspor...
TFF, kulüplerden gelen talep doğrultusunda TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi. Böylece Yılport Samsunspor, 55. kuruluş yıldönümünde şampiyon oldu.
SAMSUN 30.6.2020
Osman Kara yazdı... Kadının adı Emine Hanım
Osman Kara yazdı... Kadının adı Emine Hanım
SamsunHaberTV.com Genel Yayın Yönetmeni  Osman Kara, 'Kadının adı Emine Hanım' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.
SAMSUN 30.6.2020
Samsun'da açık sahne yaz etkinlikleri yarın başlıyor
Samsun'da açık sahne yaz etkinlikleri yarın başlıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi açık sahne yaz etkinlikleri yarın saat 20.00'de start alıyor.
SAMSUN 30.6.2020
Samsunspor anıta çelenk bıraktı
Samsunspor anıta çelenk bıraktı
Samsunspor kuruluşunun 55'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.
SAMSUN 30.6.2020
Havza Belediye Başkanı Özdemir OSB'de kaynak yaptı
Havza Organize Sanayi (OSB) Bölgesinde incelemelerde bulunan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir inşaatı devam eden fabrikada kaynak yaptı. Başkan Özdemir; 'İlçemize sahip çıkma bilinci ile hareket eden kardeşlerimize Havzalı hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum.'dedi.
SAMSUN 30.6.2020
Samsunlular hijyen önlemleri eşliğinde Osmanlı Hamamı'nı kullanmaya başladı
Koronavirüs önlemleri nedeniyle geçen mart ayında kullanıma kapatılan Atakum Belediyesi'nin sosyal tesisleri, yeni normalleşme dönemine uygun şekilde yeniden hizmet vermeye başladı. Samsunlu hamam severlerin uğrak adreslerinden biri olan Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamı da konuklarını hijyen önlemleri eşliğinde ağırlıyor.
SAMSUN 30.6.2020
Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz istifa etti
Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Atatürk Anıtın'da yaptığı basın açıklamasında Avukatlık Yasasındaki değişikliği kabul etmediklerini belirterek konuşmasının sonunda baro başkanlığı görevinden istifa etti.
SAMSUN 30.6.2020
Samsunspor'da barbekü partisi
Samsunspor'da barbekü partisi
Yılport Samsunspor, yaptığı idmanın ardından barbekü partisi yaptı.
SAMSUN 30.6.2020
Demirtaş; 'Ortak sevdamız Samsunsporumuza başarılar dilerim'
Demirtaş; 'Ortak sevdamız Samsunsporumuza başarılar dilerim'
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Samsunspor'un kuruluşunun 55. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SAMSUN 30.6.2020
Başkan Demir: Yaklaşık 170 mahallemizi bu yıl suya kavuşturuyoruz
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan Başkan Mustafa Demir, 'Susuzluk yaşayan 170 civarı mahallemizi bu yıl sonuna kadar suya kavuşturuyoruz' dedi.
SAMSUN 30.6.2020
Günde 2 bin metrekare alanda larva mücadelesi yapılıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yürütülen larva mücadelesi çalışmaları kapsamında günde 2 bin metrekare alan ilaçlanıyor.
SAMSUN 29.6.2020
Kenevir tarlasında inceleme yaptılar
Kenevir tarlasında inceleme yaptılar
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam Havza'da bir dizi inceleme ve ziyaret için Havza'ya geldi.
SAMSUN 29.6.2020
Bedri Yaşar'a önemli görev
Bedri Yaşar'a önemli görev
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı.
SAMSUN 29.6.2020
Havza'da asfalt çalışmasına başlandı
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Havza Belediyesi iş birliği ile Havza İlçe Merkezinden geçmekte olan Kazım Paşa Caddesi ve Vezirköprü Caddesini kapsayan 2 bin metre uzunluğundaki ana caddelere sıcak asfalt dökülmesi için altyapı çalışmalarına başladı.
SAMSUN 29.6.2020
Atakum Belediyesi'nin İmece Noktası'nda alan el veren eli görmüyor
Atakum Belediyesi'nin semt pazarlarına konumlandırdığı imece noktaları, yeni normalleşme döneminde hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında dayanışma köprüsü oluyor. Pazar alışverişi yapan yurttaşlar, fazladan aldıkları bir poşet sebze ya da meyveyi üzerinde askılar bulunan imece noktasına bırakıyor.
SAMSUN 29.6.2020
Başkan Demir, ilçe ilçe hizmetleri yerinde inceliyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ilçelere yönelik başlattığı inceleme gezilerine ara vermeden devam ediyor.
SAMSUN 29.6.2020
Samsun İtfaiyesi'nden önemli uyarı
Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, 'Uzunca bir süredir evde kalan vatandaşlarımız normalleşme süreci ile birlikte orman ve piknik alanlarına akın etmeye başladı. Sıcak havayla iyice kuruyan otlar ve yapraklar küçük bir kıvılcımla tutuşmaya elverişli hale geliyor' diyerek yangın tehlikesine karşı uyardı.
SAMSUN 29.6.2020
Sınava geç kalan öğrencileri zabıta yetiştirdi
Samsun'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumuna geç kalan öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri yetiştirdi.
SAMSUN 29.6.2020
Canik'te her alanda hizmet
Başkan Sandıkçı, İnsanlarımıza hizmet yolunda, hayatlarını kolaylaştırma yolunda gerekli çalışmalardan asla taviz veremeyiz. Tek amacımız Canik ilçemizin insanlarına faydalı hizmetler yapmaktır
SAMSUN 26.6.2020
Mustafa Öztopal: Maçları oynayıp şampiyonluğumuzu ilan ederiz
Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, 'Öncelikle karar hayırlı olsun. Kovid-19 salgını başladığından beri söylediğimiz bir şey vardı; 'Maçlar oynatılacaksa biz de oynar o şekilde şampiyonluğumuzu ilan ederiz' dedi.
SAMSUN 26.6.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi salep desteğini hızlandırdı
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından salep üretiminin 17 ilçeye yayılması çalışmaları kapsamında Tekkeköy'deki iki çiftçinin tarlasına salep dikimi gerçekleştirildi.
SAMSUN 26.6.2020
2. Lig başlıyor.... İşte Samsunspor'un maçlara başlama tarihi!
2. Lig başlıyor.... İşte Samsunspor'un maçlara başlama tarihi!
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarının 18 Temmuz 2020'den itibaren oynatılması karar verildiğini açıkladı.
SAMSUN 25.6.2020
Başkan Demir: Samsun turizmde etkin bir şehir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir video konferans yoluyla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile gerçekleştirdiği toplantıda kentin turizm potansiyeline değinerek, 'Turizm alanında ciddi bir kıpırdama var. İç turizm noktasında Türkiye ortalamasının üstünde gidiyoruz' dedi.
SAMSUN 25.6.2020
Havza canlı hayvan pazarı dezenfekte edildi
Havza'da koronavirüs tedbirleri nedeniyle 19 Mart'ta kapatılan ve Cuma günleri faaliyet gösteren hayvan pazarı yarın açılıyor.
SAMSUN 25.6.2020
Samsun'da maske denetimleri sürüyor
Samsun'da maske denetimleri sürüyor
Samsun'da korona virüs tedbirleri kapsamındaki maske denetimi sürüyor.
SAMSUN 25.6.2020
Samsun'da uyuşturucu operasyonu
Samsun'da uyuşturucu operasyonu
Samsun'da uyuşturucu madde satılan bir iş yerine düzenlenen operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı.
SAMSUN 25.6.2020
Samsun Valiliği açıkladı! Samsun'da düğünlerde yeni dönem!
Düğünler için Kovid-19 tedbirleri belirlendi. İçişleri Bakanlığı, genelgeyi 81 İl Valiliğine gönderdi. Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu detayları açıkladı. Samsun'da düğünler ne zaman başlıyor...
SAMSUN 25.6.2020
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları belli oldu
Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle yaşanacak olan sokağa çıkma yasağının detaylarını açıkladı.
SAMSUN 25.6.2020
Atakum Belediyesi YKS öncesi okulları dezenfekte etti
Atakum Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde adayların kullanacağı sınav salonlarını dezenfekte etti. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 'Üniversiteli olmak için sınava girecek adaylar ve ÖSYM görevlileri için okullarda hijyenik koşullar oluşturuyoruz' dedi.
SAMSUN 25.6.2020
Havza Belediyesinden YKS öncesi dezenfeksiyon
ÖSYM tarafından hafta sonu düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi sınav binaları ve salonları Havza Belediyesi tarafından dezenfekte edildi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir YKS öncesi belediye olarak her türlü tedbiri aldıklarını belirterek; 'Sınava girecek adaylarımıza başarılar diliyorum.' dedi.
SAMSUN 25.6.2020