SAMSUN HABERLERİ

HaberlerSAMSUNSAMSUN
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte yeni kısıtlamalar...
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte yeni kısıtlamalar...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama gerçekleştirdi.
SAMSUN 3.4.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Samsun dahil 30 il araç giriş-çıkışına kapatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Samsun dahil 30 il araç giriş-çıkışına kapatıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama gerçekleştirdi.
SAMSUN 3.4.2020
TED Samsun Koleji uzaktan eğitim çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor
TED Samsun Koleji tüm dünyayı etkisi altına alan Covit-19 salgını nedeni ile Okullarda eğitim öğretim sürecine ara verilmesiyle başlattığı ''uzaktan eğitim'' çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor.
SAMSUN 3.4.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi halk sağlığı için çalışıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları koronavirüs tehdidinden korumak için 7/24 yoğun bir şekilde çalışıyor. Başkan Mustafa Demir, sebze, meyve ve balık hallerinde de tedbirler aldıklarını söyledi.
SAMSUN 3.4.2020
Atakumlular için Psikolojik Dayanışma Platformu kuruldu
Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde kaygı ve endişe kontrolü sağlayamayan, psikolojik sorunlar yaşayan yurttaşlara ücretsiz destek sağlayacak. O
SAMSUN 3.4.2020
Başkan Mustafa Demir ile video konferanslı yatırım zirvesi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile 'Video Konferans' yöntemiyle 'Kentsel Dönüşüm' ve 'Gülsan Sanayi Sitesi' başta olmak üzere birçok projeyi masaya yatırdı. Bakan Kurum, 'Her türlü desteği vermeye hazırız' dedi
SAMSUN 2.4.2020
Başkan Demirtaş, pazarda maske ve eldiven dağıttı
Başkan Demirtaş, pazarda maske ve eldiven dağıttı
Başkan Necattin Demirtaş pazarcılar ile bir araya gelerek esnafa tıbbi maske ve eldiven dağıttı.
SAMSUN 2.4.2020
Havza'da dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor
AAÇinde ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında mahallelerde dezenfeksiyon çalışması yapıldı.
SAMSUN 2.4.2020
Bakan Koca: Samsun'da 112 pozitif vaka var
Bakan Koca: Samsun'da 112 pozitif vaka var
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da 112 korona virüs pozitif vakasını olduğunu açıkladı
SAMSUN 1.4.2020
Atakum Dayanışma Hattı yüzlerce yaşama dokundu
Dünyanın dört bir yanında etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kendilerini izole eden dezavantajlı bireyler için oluşturduğu WhatsApp Dayanışma Hattı ile kapıda ödemeli alışveriş desteği sunan Atakum Belediyesi ekipleri ve Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, uygulamanın ilk 15 gününde yaklaşık 200 yurttaşın yaşamına dokundu.
SAMSUN 1.4.2020
Tekkeköy Belediyesi koruyucu maske üretiyor
Tekkeköy Belediyesi, korona virüsü nedeniyle artan maske ihtiyacını bir nebze olsun karşılayabilmek için harekete geçti.
SAMSUN 1.4.2020
Samsun'da toplu ulaşıma 'sosyal mesafe' düzenlemesi
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsunluların sağlığını korumak amacıyla koronavirus tehdidine karşı önlemleri artırıyor. SAMULAŞ, tramvay ve otobüslerin koltuklarını 'Sosyal Mesafe' kuralına göre yeniden düzenledi.
SAMSUN 1.4.2020
Samsunspor yardım kampanyası başlattı
Yılport Samsunspor, valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarına destek olmak amacıyla kampanya başlattı. Başlattıkları kampanya çerçevesinde hedefledikleri 10 bin erzak paketini 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmak.
SAMSUN 1.4.2020
Samsun'da bir mahalle karantinaya alındı
Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Ovacık Mahallesi ikinci bir emre kadar karantinaya alındığı ve giriş-çıkışların durdurulduğu açıklandı.
SAMSUN 1.4.2020
Samsun'da can dostlara mama dağıttılar
İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü korona virüs salgını ile mücadelesi sürdürürken aç kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanlarına her gün düzenli olarak mama dağıtımı yapıyor.
SAMSUN 1.4.2020
1 Nisan Çarşamba Samsun hava durumu
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu verilere göre, Samsun'da bugün (1 Nisan Çarşamba) havanın 11 derece, çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.
SAMSUN 1.4.2020
Bedri Yaşar: Asıl çiftçi üretemezse aç kalırız
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Ülkede haftalardır yaşanan virüs salgınının ardından açıklanan destek paketlerini bir umutla takip eden çiftçinin eli yine böğründe kaldı' dedi.
SAMSUN 31.3.2020
Samsun'da korona virüsüne karşı tıbbı maske ve eldivenli nikah
Samsun'da korona virüsüne karşı tıbbı maske ve eldivenli nikah
İlkadım Belediyesi tarafından nikahlar korona virüs tedbirleri alınarak kıyılıyor.
SAMSUN 31.3.2020
Başkan Deveci'den işsiz ve aşsız kalan Atakumlulara kalıcı destek sözü
Uygulamanın lojistik operasyonunun yürütüldüğü Paylaşım Merkezi'ne destek ziyaretinde bulunan Başkan Deveci, kolilerin taşınmasına yardım etti. Başkan Deveci, işsiz ve aşsız kalan Atakumlulara yapılan desteğin kalıcı hale getirilmesi için Atakum Belediyesi'nin Gıda Bankası kuracağını duyurdu.
SAMSUN 31.3.2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına sahip çıkıyor
Bulaşıcı salgına karşı Samsunlular 'Evde Kal' uyarılarına riayet edince yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına Büyükşehir Belediyesi sahip çıkıyor. Şehrin muhtelif yerlerine bırakılan mamalar, can dostların beslenmesini sağlıyor
SAMSUN 31.3.2020
31 Mart Salı Samsun hava durumu
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu verilere göre, Samsun'da bugün (31 Mart Salı) havanın 14 derece, parçalı ve yarın zamanla çok bulutlu.geçmesi tahmin ediliyor.
SAMSUN 31.3.2020
İlk bağış Vali Kaymak, Vekil Köktaş ve Başkan Demir'den
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına Samsun'dan ilk olarak Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir katıldı.
SAMSUN 31.3.2020
Bakan Soylu'dan Samsunlu kardeşlere 'Evde Kal' çağrısı hediyesi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Evde Kal' çağrısında bulunan Bade Asya ve Muhammed Asrın kardeşlere bisiklet hediye etti.
SAMSUN 30.3.2020
Yaşlılardan Samsun Büyükşehir'e teşekkür!
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilen 'Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti' hız kesmeden devam ederken yaşlı vatandaşlar kendilerine gösterilen yakın ilgi ve verilen hizmetten dolayı oldukça memnun
SAMSUN 30.3.2020
Atakum'un bütçesi sağlık için kullanılacak
Atakum Belediyesi'nin yeni dönem yatırım bütçesinin ilçede yaşayan yurttaşların sağlığı, nitelikli beslenmesi ve evlerinde mutlu olmaları için kullanılacağını belirtti.
SAMSUN 30.3.2020
Samsun'da pazar yerine korona virüs düzenlemesi
Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında Havza Belediyesi tarafından süt ve süt ürünleri pazarı ile sebze pazarında düzenleme yapıldı.
SAMSUN 30.3.2020
Tekkeköy Belediyesi korona virüs tedbirlerini arttırdı
Tekkeköy Belediyesi ekipleri ilçenin dört bir yanında gece-gündüz demeden korona virüsüne karşı dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçede bulunan tüm ortak kullanım alanları, pazar yerleri, sokaklar, caddeler, yollar ve kaldırımlar tazyikli antibakteriyel sabunlu su ile yıkanıp titizlikle dezenfekte ediliyor.
SAMSUN 30.3.2020
Havza'da dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor
Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında Caddelerde dezenfeksiyon çalışması yapıldı.
SAMSUN 30.3.2020
Havza Otogarı hizmete kapatıldı
Havza Kaymakamlığı koordinesinde hizmet verecek olan Seyahat İzin Kurulu ilk toplantısını Havza Otogarında gerçekleştirildi. Havza Otogarı genelge gereğinde hizmete kapatıldı.
SAMSUN 30.3.2020
30 Mart Pazartesi Samsun hava durumu
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu verilere göre, Samsun'da bugün (30 Mart Pazartesi) havanın 12 derece, çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.
SAMSUN 30.3.2020
Samsun'da korona sessizliği
Samsun'da korona sessizliği
Samsun'da korona virüs nedeniyle cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.
SAMSUN 29.3.2020
İlkadım'da korona virüse karşı topyekûn savaş
Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüse karşı adeta savaş açan İlkadım Belediyesi 600'ü aşkın personeli ile 7 gün 24 saat görev başında.
SAMSUN 29.3.2020
Samsun'da çocukların girmesi yasaklandı!
Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Umumi Hıszıssıha Kurul kararları doğrultusunda marketlere ve pazar yerlerine çocukların alınmamasına karar verildiğini duyurdu.
SAMSUN 29.3.2020
Atakum'da ateş ölçer ve dezenfektanlı salgın önlemi
Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarını tüm ekipleri ile birlikte kentin dört bir yanında sürdüren Atakum Belediyesi, işlemleri için belediye binasına gelen yurttaşlar için de toplum sağlığını koruyucu önlemler aldı. Hizmet binasına giriş yapan ziyaretçilerin ateşi ölçülüyor ve dezenfektan kullanmaları sağlanıyor.
SAMSUN 29.3.2020
İhtiyaçlar başkandan adrese teslim
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kronik hastalığı bulunan ve 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine ulaştırdıklarını söyledi.
SAMSUN 28.3.2020
Vali Kaymak'tan yalanlama: O iddialar gerçek dışı
Samsun Valiliği tarafından algı ve provokasyon amaçlı gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını yayanlar hakkında işlem başlatıldığı duyuruldu.
SAMSUN 28.3.2020
Samsun'da otogar bomboş
Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Sönmez Yalçın, 'Şu an itibarıyla seferlerimiz yüzde 99,9 oranında azalmış durumda' dedi.
SAMSUN 28.3.2020
Samsun Sağlık Müdürlüğü: ''Samsun'da süper bulaştırıcı var' doğru değil'
Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden, Prof. Dr. Mustafa Çetiner'in 'Samsun bir süper bulaştırıcı var' şeklindeki sözlerine yalanlama geldi. Açıklamada, ' 'Samsun'da süper bulaştırıcı var' doğru değil' denildi.
SAMSUN 28.3.2020
Samsun'da sürücülere 'zorunlu olmadıkça yolculuk yapmayın' uyarısı
Samsun'da sürücülere 'zorunlu olmadıkça yolculuk yapmayın' uyarısı
Samsun'da trafik polisleri 'zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın' uyarısında bulundu.
SAMSUN 28.3.2020
Samsun'da sanayi sitelerinde dezenfeksiyon
Samsun Havza'da Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında sanayi sitelerinde dezenfeksiyon çalışması yapıldı.
SAMSUN 28.3.2020
Hedef 25 bin maske
Samsun'da, İlkadım Belediyesi Kültür Merkezlerinde görev yapan eğitmenler gönüllü olarak maske üretiyor. Gönüllü eğitmenler 25 bin maske üretmeyi hedefliyor. Antibakteriyel kumaştan üretilen maskeler kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanlara ücretsiz dağıtılıyor.
SAMSUN 28.3.2020
Samsun İl İdare Kurulu toplandı
Samsun İl İdare Kurulu toplandı
Samsun İl İdare Kurulu Vali Osman Kaymak başkanlığında toplandı
SAMSUN 28.3.2020
Samsun'da öğretmenlerden telekonferanslı eğitim
Korona virüsü tedbirleri kapsamında okullara 30 Nisan'a kadar ara verilmesi sonrasında Samsun'da birçok okulda öğretmenler telekonferans uygulamalarını kullanarak öğrencileriyle eğitime devam etmeye başladı.
SAMSUN 28.3.2020
28 Mart Cumartesi Samsun hava durumu
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu verilere göre, Samsun'da bugün (28 Mart Cumartesi) havanın 12 derece, çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı hafif sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.
SAMSUN 28.3.2020
Samsunlu şehit eşinden hüzünlü paylaşım
Şehit Piyade Uzman Onbaşı Şükrü Elibol'un eşi Özlem Elibol'un 'Her sabah bu balkondan seni yolcu etmeyi, akşam ise dönüşünü beklemeyi özledim' şeklindeki paylaşımı yürekleri burktu.
SAMSUN 27.3.2020
Samsun'da yazlıkta yangın çıktı
Samsun'da yazlıkta yangın çıktı
Samsun'un Terme ilçesinde 3 katlı yazlığın çatı katında çıkan yangın maddi zararla atlatıldı.
SAMSUN 27.3.2020
Samsun'da trafik kazası: 4 yaralı
Samsun'da trafik kazası: 4 yaralı
Samsun'da meydana gelen trafik kazasından 4 kişi yaralandı.
SAMSUN 27.3.2020
Başkan Sandıkçı: 'Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız'
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 'İlçe insanımızın sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız, onları asla yalnız bırakmayacağız' dedi.
SAMSUN 27.3.2020
'Gün Birlik Olma Günü' Türkiye'ye örnek oldu
'Gün Birlik Olma Günü' Türkiye'ye örnek oldu
Tekkeköy Belediyesi tarafından 'Gün Birlik Olma Günü' sloganı ile başlatılan proje, Türkiye'ye örnek oldu.
SAMSUN 27.3.2020
İşte Anadolu insanı: 'Sizde yanlış olmaz'
Samsun'un Bafra ilçesinde yaşlı bir vatandaşın, çektiği maaşını kendisine teslim eden ve sayarak almasını isteyen görevliye 'Sizde yanlış olmaz' demesi herkesi duygulandırdı.
SAMSUN 27.3.2020
Samsun TED, öğretmen ve tüm çalışanlarına maaş ödemeye devam ediyor
Korona virüs (COVİT-19) salgını nedeniyle eğitim ve öğretime 16.03.2020 tarihinden itibaren ara verilmesine rağmen, Türkiye'nin önde gelen özel eğitim Kurumlarından Türk Eğitim Derneği, TED Samsun Koleji olağanüstü durum nedeniyle, yerleşkesindeki öğretmen ve çalışanlarının ücretlerini tam olarak ödemeye devam ediyor
SAMSUN 27.3.2020
Samsun'da karantinadan renkli görüntüler
Samsun'da karantinadan renkli görüntüler
Samsun'da, İtalya'dan gelerek 14 günlük karantina süreci için yurtlara yerleştirilen öğrenciler için konser verildi.
SAMSUN 27.3.2020
Atakum'da sevimli dostlar için toplumsal dayanışma
Atakum Belediyesi, koronavirüsle mücadele tedbirlerinin uygulandığı kentte boşalan sokaklar ve kapanan işletmeler nedeniyle aç kalma tehlikesi yaşayan sokak canlılarına desteğini sürdürüyor.
SAMSUN 27.3.2020
Samsun'da Öğretmenim Sıra Bende Projesi
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 'Öğretmenim; Sıra Bende' başlığı altında öğrencilere psikososyal destek sağlanacak. Uygulama 30 Mart Pazartesi gününden itibaren başlayacak.
SAMSUN 27.3.2020
Terme 'vefa'da örnek oluyor
Terme'de Vefa Destek Grubu, ilçede uygulamaya konulan korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların taleplerini karşılıyor.
SAMSUN 27.3.2020
Samsunlu şehit annesinden 'Evde kal' çağrısı
28 yıldır her hafta oğlunun kabrini ziyaret eden Samsunlu şehit annesi, korona virüsü salgını nedeniyle ilk kez bu hafta şehitliğe gitmedi ve herkese 'Evde kalın' çağrısı yaptı.
SAMSUN 27.3.2020
Çarşamba Biyokütle Enerji Santraline yürütmeyi durdurma kararı
Samsun 3. İdare Mahkemesi, Samsun ili, Çarşamba ilçesi, Eğercili Mahallesi sınırları içerisinde Oltan Ve Köleoğlu Elt. Ve Enerji Ürt. Tic. A.Ş. tarafından yapılmakta olan Biyokütle Enerji Santraline yürütmeyi durdurma kararı.
SAMSUN 27.3.2020
Samsun'da hastaneler her gün dezenfekte ediliyor
Samsun'da hastaneler her gün dezenfekte ediliyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından şehir merkezindeki 6 hastane her gün dezenfekte ediliyor.
SAMSUN 27.3.2020
Samsun Kızılay'dan 'kan bağışı' çağrısı
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, salgın hastalıklar sırasında dahi kan bağışı kabul çalışmaları ve kan bileşeni tedarik zinciri kesilmemesi gereken bir kritik sağlık hizmeti olduğu belirtildi.
SAMSUN 27.3.2020
Samsun'da dövülerek aracın bagajına koyulan genci polis kurtardı
Samsun'un İlkadım ilçesinde alacak verecek meselesi nedeniyle tartıştığı kişiler tarafından dövüldükten sonra aracın bagajına koyularak kaçırılan genci polis kurtardı.
SAMSUN 27.3.2020
Gönüllü öğretmenler, korona virüsüyle mücadeleye destek veriyor
Samsun Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri okulda ürettikleri maskelerle korona virüs ile mücadeleye destek veriyor.
SAMSUN 27.3.2020
2 günde 70 ihtiyaç sahibine hizmet verdi
Samsun Alaçam Kaymakamlığı tarafından 13 bölgeden oluşturulan 'Vefa Sosyal Destek Hattı' iki günde yaklaşık olarak 70 ihtiyaç sahibi vatandaşa hizmet verdi.
SAMSUN 27.3.2020
27 Mart Cuma Samsun hava durumu
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu verilere göre, Samsun'da bugün (27 Mart Cuma) havanın 12 derece, parçalı ve çok bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.
SAMSUN 27.3.2020
5'i Samsunlu, 26 işçi, korona virüsü nedeniyle Makedonya'da mahsur kaldı
Kuzey Makedonya'nın Üsküp kentinde çalışan 26 Türk işçi, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü (Covid-19) nedeniyle ülkelerine dönemiyor.
SAMSUN 26.3.2020
OMÜ'de Senato Toplantısı uzaktan yapıldı
Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) üst yönetim organı olan ve genellikle hafta bir toplanan Senato ve Yönetim Kurulu Toplantısı, dünyayı saran ve ülkemizde de olağanüstü tedbirlerin alınmasına sebep olan Covid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında uzaktan gerçekleştirildi.
SAMSUN 26.3.2020
Başkan Deveci'den hayırseverlere çağrı: Bugün değilse ne zaman el uzatacaksınız?
entte evinden çıkamayan ve yardıma muhtaç durumdaki yurttaşların gıda ve insani desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Deveci Samsunlu hayırseverlere, 'Bugün elinizi uzatmayacaksanız ne zaman uzatacaksınız? Toplumsal dayanışmaya, sizin birikiminize ihtiyaç var. Yardıma muhtaç yurttaşlarımıza, hemşehrilerimize elinizi uzatın' çağrısında bulundu.
SAMSUN 26.3.2020
Canik'ten çalışanlarına korona izni
Dünyada ve Türkiye'de ölümlere yol açan korona virüsü salgınına karşı tedbirler alan Canik Belediyesi, sağlık sorunu olan çalışanlarına idari izin kullandırıyor.
SAMSUN 26.3.2020
Samsun'da kayıp şahıs su kanalında ölü bulundu
Samsun'un Çarşamba ilçesinde ailesi tarafından haber alınamayan 72 yaşındaki şahıs, su kanalında bisikleti ile ölü olarak bulundu.
SAMSUN 26.3.2020
Samsun Büyükşehir'den önemli duyuru: Ertelendi!
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 - 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 'KPSS ile 134 memur alımı', koronavirüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelendi.
SAMSUN 26.3.2020
Samsun'da eğitmenlerden gönüllü maske üretimi
Samsun'da eğitmenlerden gönüllü maske üretimi
Samsun'da kültür merkezlerinde görev yapan eğitmenler tarafından gönüllü olarak maske üretimine başlandı.
SAMSUN 26.3.2020
Samsun'da uyuşturucu ticaretine 2 gözaltı
Samsun'da uyuşturucu ticaretine 2 gözaltı
Samsun'da uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.
SAMSUN 26.3.2020
Samsun'dan çalınan tekne Giresun'da bulundu
Samsun'un Çarşamba ilçesinden çalınan balıkçı teknesi Giresun'da bulunurken, zanlı jandarma tarafından gözaltına alındı.
SAMSUN 26.3.2020
Samsun'da silahlı kavganın zanlıları adliyeye sevk edildi
Samsun'da kavgada bir kişinin kafasından silahla vurularak ağır yaralanması olayıyla ilgili gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.
SAMSUN 26.3.2020
Başkan Demir'den 'evde kalan' çocuklara doğum günü sürprizi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sosyal medya üzerinden çocuklarının doğum günü için oyuncak isteyen anneye sürpriz yaptı.
SAMSUN 26.3.2020
Virüs yüzünden Samsun'da işler yüzde 60 düştü
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, korona virüsü salgını nedeniyle vatandaşların beklemede olmasının emlak piyasasında işleri yüzde 60 düşürdüğünü açıkladı.
SAMSUN 26.3.2020
Samsun'da kavgada silahlı saldırıyla uğrayan bir kişi ağır yaralandı
Samsun'da kavgada silahlı saldırıyla uğrayan bir kişi ağır yaralandı
Samsun'da kavgada silahlı saldırıya uğrayan bir kişi kafasından vurularak ağır yaralandı.
SAMSUN 26.3.2020
26 Mart Perşembe Samsun hava durumu
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu verilere göre, Samsun'da bugün (26 Mart Perşembe) havanın 12 derece, parçalı ve çok bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.
SAMSUN 26.3.2020
İlkadım'da yaşlılara vefa
Korona virüsü salgını tedbirleri devam ederken sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için İlkadım Belediyesi tarafından oluşturulan ekipler 'Büyüklerimize vefa borcumuzu ödüyor' dedi.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da banka önlerinde kuyruk oluştu
Samsun'da banka önlerinde kuyruk oluştu
Korona virüsü tedbirleri kapsamında mesai saatlerini kısaltan bankaların önlerinde uzun kuyruklar oluştu.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da zabıtadan hâlde fahiş fiyat denetimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, korona virüsü önlemleri kapsamında sebze ve meyve hâlinde fahiş fiyat denetimi yaptı.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da çaldıkları malzemeyi internet sitesinden satanlar serbest bırakıldı
Samsun'da yazlık evlerden çaldıkları malzemeleri internet sitesi üzerinden satışa sundukları iddia edilen 2 kişi mahkemece serbest bırakıldı.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun 'evde kaldı'
Korona virüsüne karşı alınan tedbirler doğrultusunda yapılan 'Evde Kal' çağrısına Samsunlu vatandaşlar uydu, parklar ve sokaklar bomboş kaldı.
SAMSUN 25.3.2020
Gün birlik olma günü' diyen Tekkeköy seferber oldu
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, korona virüsü nedeniyle ilçedeki hiçbir vatandaşın mahrumiyet yaşamaması için 'Gün Birlik Olma Günü' sloganıyla kampanya başlattı.
SAMSUN 25.3.2020
Atakum'da pazarda salgın önlemi
Korona virüsü salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında tüm ekiplerini seferber eden Atakum Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra uyarı ve bilgilendirme faaliyetlerini de sürdürüyor.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da kırsal mahalle araçlarına dezenfekte
Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında toplu taşıma araçlarında Havza Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte çalışması yapıldı.
SAMSUN 25.3.2020
'Şehit Eyüp Gülaştı yardım tırı' İdlib'e uğurlandı
Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL) öğrencileri ve velileri tarafından temin edilen insani yardım malzemelerinin bulunduğu 'Şehit Eyüp Gülaştı yardım tırı', Suriye'nin İdlib kentindeki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıktı.
SAMSUN 25.3.2020
Tekkeköy'de evler ekmeksiz kalmayacak
Her durumda birbiriyle kenetlenen ve yardımlaşma konusunda tüm Türkiye'ye örnek teşkil eden Tekkeköy, korona virüsü nedeniyle sorun yaşayan ve evine ekmek götüremeyecek durumda olan vatandaşları için seferber oldu.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da yazlıklardan hırsızlık
Samsun'da yazlık evlerden çaldıkları malzemeleri internet sitesi üzerinden satışa sundukları iddia edilen 2 kişi jandarmanın takibi sonucu yakalanarak gözaltına alındı.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da aktarlarda talep arttı, yok satıyor
Samsun'da aktarlarda talep arttı, yok satıyor
Korana virüs salgını dolayısıyla aktarlara talep artarken, yaş zencefil ise yok satıyor.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da 14 günlük karantina başladı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıkladığı ve uçuş yasağı koyulan 7 ülkeden 401 öğrenci 2 farklı uçak ile Samsun'a getirilerek yurtlarda karantina altına alındı.
SAMSUN 25.3.2020
25 Mart Çarşamba Samsun hava durumu
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu verilere göre, Samsun'da bugün (25 Mart Çarşamba) havanın 12 derece, parçalı ve çok bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.
SAMSUN 25.3.2020
Samsun'da haksız fiyat artışı yapan 91 iş yerine idari yaptırım
Samsun Valiliği tarafından cerrahi maske, 3M maske, dezenfektan ve kolonya ürünlerine yönelik 201 iş yerinde denetim yapıldığı, 80 eczane ve 11 medikal ürün satıcısı olmak üzere toplam 91 iş yerinde yüksek fiyat artışı tespit edildiği duyuruldu.
SAMSUN 24.3.2020
Kaymakam Zaman, vatandaşın çağrısına duyarsız kalmadı
Kaymakam Zaman, vatandaşın çağrısına duyarsız kalmadı
Samsun'un Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, 71 yaşındaki Hamdi Şahin isimli vatandaşın çağrısına duyarsız kalmadı.
SAMSUN 24.3.2020
Samsun'da korkutan ev yangını
Samsun'da korkutan ev yangını
Samsun'da bir apartmanın 4. katı çıkan yangında alevlere teslim oldu.
SAMSUN 24.3.2020
Samsun İl Hıfzısıhha Kurulu'nda yeni kararlar
Samsun Valisi Osman Kaymak'ın başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı'nda korona virüsüne karşı alınacak tedbirler görüşülerek yeni kararlar alındı.
SAMSUN 24.3.2020
Bafra'da fırınlar denetlendi
Bafra Belediyesi Zabıta ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.
SAMSUN 24.3.2020
Samsun'da hastanede doktora saldıran 'genç kız' tutuklandı
Samsun'da hastanede görevli doktora saldırdığı iddia edilen 18 yaşındaki genç kız çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, yanındaki 17 yaşındaki arkadaşı ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
SAMSUN 24.3.2020
Samsun'da korona virüsüne karşı banklar söküldü
Korona virüsü önlemleri kapsamında yapılan çalışmaları anlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Ekiplerimiz halkın bir arada yakın bir mesafede olmamaları için bazı alanlardaki bankları söküyorlar' dedi.
SAMSUN 24.3.2020
Samsun Büyükşehir, yaşlı ve kronik hastaların yardımına koşuyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı nedeniyle dışarıya çıkamayan yalnız yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine teslim ediyor. Başkan Mustafa Demir, 'Büyüklerimizin evde kalması sağlıkları için çok önemli. Biz belediye olarak ihtiyaçlarını evlerine teslim ediyoruz' dedi.
SAMSUN 24.3.2020
Samsun'da sosyete pazarına virüs engeli
İlkadım Belediyesi tarafından korona virüsü mücadelesi kapsamında ilçede kurulan ikinci el pazarı ve sosyete pazarının geçici bir süre için kaldırıldığı açıklandı.
SAMSUN 24.3.2020