SAMSUN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

HaberlerSAMSUN ÜNİVERSİTESİSAMSUN ÜNİVERSİTESİ
Türkiye'de iki tane var... Biri Samsun'da
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, meteorolojinin hayatın hemen her alanında merkezi bir rol oynadığına dikkat çekerek, 'Yüksek önem taşıyan meteoroloji mühendisliği bölümünü bünyesinde barındıran Türkiye'deki iki üniversiteden biriyiz' dedi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 23.3.2020
Rektör Aydın: 'Ersoy milletimiz için bir moral ve cesaret kaynağı olmuştur'
Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, 'Mehmet Akif Ersoy milletimiz için bir moral ve cesaret kaynağı olmuştur' dedi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 11.3.2020
Rektör Aydın: 'DİLMER şehre değer katıyor'
Samsun Üniversitesi(SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (DİLMER) şehre değer kattığını söyledi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 6.3.2020
Rektör Aydın: 'Samsunsporumuzu gönülden destekliyoruz'
1965 Üniversiteli Samsunsporlular Derneği (1965 ÜNİSAM) Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın'a ziyarette bulundu. Ziyarette Rektör Aydın, 'Samsunsporumuzu gönülden destekliyoruz' dedi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 5.3.2020
SAMÜ'den İHA pilotluğu eğitimi
Samsun Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAMÜSEM), Uçuş Akademisi ortaklığıyla insansız hava aracı (İHA) eğitimi veriyor.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 4.3.2020
Orakoğlu: 'Türkiye'nin Suriye'deki varlığının temel sebebi terör ve güvenlik'
Eski İstihbarat Daire Başkanı ve Yazar Bülent Orakoğlu, Türkiye'nin Suriye'deki varlığının temel sebebinin 'terör' ve 'güvenlik' olduğunu söyledi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 2.3.2020
Rektör Aydın: 'Alçakça saldırıyı nefretle telin ediyorum'
Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, rejim tarafından düzenlenen hain saldırıya, 'Alçakça saldırıyı nefretle tel'in ediyorum' sözleriyle tepki gösterdi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 28.2.2020
SAMÜ'de 'onur' günü
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi(İİSBF), başarılı öğrencileri 'onur belgesi' ile ödüllendirdi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 26.2.2020
Rektör Aydın: 'Karabağ'da yaşanan işgale son verilmeli'
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, 'Tarihin Siyah Gecesi' adıyla anılan 'Hocalı Katliamı'nın 28.yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 'Karabağ'da yaşanan işgale son verilmelidir' dedi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 24.2.2020
Rektör Aydın: 'Yurt Savunma adımızı dünyaya duyuruyor'
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın beraberindeki heyetle birlikte, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan ve Türkiye'de savunma sanayinin önemli kuruluşlarından biri haline gelen Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye teşekkür ziyaretinde bulundu.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 20.2.2020
Samsun'da baharı DÜSAM karşılayacak
Samsun Üniversitesi Düşünce ve Sanat Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜSAM), 2020-Bahar dönemi seminerleri ile baharı karşılayacak.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 17.2.2020
Vali Kaymak'tan Rektör Aydın'a ziyaret
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın'a ziyarette bulundu. Samsun Üniversitesi Canik Yerleşkesinde incelemelerde bulunan Vali Kaymak ve Rektör Aydın, Samsun'un ve üniversitenin gelişimine dair konuları işbirliği çerçevesinde değerlendirdi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 14.2.2020
Rektör Aydın: 'Meteoroloji Mühendisliği Bölümümüzü daha da geliştireceğiz'
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine bağlı Meteoroloji Mühendisliği Bölümünü daha da geliştirmek için adımlar atacaklarını açıkladı.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 15.1.2020
Rektör Aydın: 'Tüm gayretlerimiz Samsun ve öğrenciler için'
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, tüm gayretlerinin genelde Samsun, özelde ise öğrenciler için olduğunu söyledi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 7.1.2020
Samsun Üniversitesi hızla gelişiyor
Samsun Üniversitesi hızla gelişiyor
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, üniversite olarak hızla geliştiklerini söyledi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 31.12.2019
Samsun Üniversitesine 18 kadro
Samsun Üniversitesine 18 kadro
Resmi Gazete'de bugün yayımlanan duyuru ile Samsun Üniversitesine (SAMÜ) 18 akademik personel alımı için ilana çıkıldı.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 28.12.2019
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy Samsun Üniversitesinde anıldı
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Canik Yerleşkesi 100. Yıl Konferans Salonu'nda düzenlenen programda anıldı.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 27.12.2019
Rektör Aydın: 'Gençlere ilim ve medeniyet tasavvuru kazandırmayı hedefliyoruz'
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, gençlere ilim ve medeniyet tasavvuru kazandırma hedefiyle eğitim felsefelerini oluşturduklarını söyledi.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 25.12.2019
Prof. Dr. Muammer Yaylalı öğrencilere tecrübelerini aktardı
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Canik Yerleşkesi 100. Yıl Konferans Salonunda YÖK Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı öğrencilere tecrübelerini aktardı
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 24.12.2019
Samsun Üniversitesi'nden Eğitim, Araştırma ve İşbirliği Protokolü
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) ile Türkiye Maarif Vakfı arasında eğitim, araştırma, akademik çalışma, raporlama ve kültürel alanlarda iş birliği sağlanması amacıyla 'Akademik, İş Birliği ve Tanıtım Protokolü' imzalandı.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 18.12.2019
Samsun Üniversitesi'nde Düşünce ve Sanat Merkezi açıldı
Samsun Üniversitesi'nde Düşünce ve Sanat Merkezi açıldı
Samsun Üniversitesinde (SAMÜ) 'Düşünce ve Sanat Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜSAM)' açıldı.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 17.12.2019
Filistinli heyetten Rektör Aydın'a ziyaret
Yurt dışındaki Filistinli Alimler Heyeti Başkanı Dr. Nevvaf Tekruri ve beraberindeki heyet Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın'ı makamında ziyaret ederek başarı dileklerini iletti.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 6.12.2019
Edis'ten Rektör Aydın'a ziyaret
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve Samsun Büyükşehir Belediyesi İl Meclis Üyesi Sami Pala, Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın'ı ziyaret etti.
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 3.12.2019
Roket Takımı'na ödül
Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, ABD'de düzenlenen Üniversitelerarası Roket Mühendisliği Yarışması'nda (IREC) 'En İyi Takım Ruhu' ödülüne layık görülen Samsun Üniversitesi Roket Takımı ile takımın danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Melahat Cihan'a çeşitli hediyeler verdi
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ 28.6.2019