SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU HABERLERİ

HaberlerSAMSUN SİVAS DEMİRYOLUSAMSUN SİVAS DEMİRYOLU
Samsun - Sivas Demiryolunda yeni gelişme! Müjdeler olsun: Nihayet başladı
Samsun - Sivas Demiryolunda yeni gelişme! Müjdeler olsun: Nihayet başladı
Aralık 2017'den bu yana sürekli ertelenen Samsun-Sivas(Kalın) Demiryolunda bu sabah test sürüşü başladı.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 27.4.2020
Trenden önce afişler geldi
2015 yazından bu yana rehabilitasyon (yenileme/iyileştirme) çalışmaları nedeniyle kapalı bulunan Samsun-Sivas/Kalın demiryolu hattının ulaşıma açılacağını bildiren ve halkı uyaran afişler Samsun'a geldi.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 16.4.2020
Samsun-Sivas Demiryolu nihayet açılıyor
İyileştirme projesi kapsamında beş yıl önce ulaşıma kapatılan Cumhuriyet Türkiye'sinin ilk demiryolu olan Samsun-Sivas/Kalın demiryolu eğer yeni bir aksilik olmazsa nihayet ulaşıma açılacak.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 6.4.2020
Başkan Aksu'dan Samsun-Sivas Dermiryolu Hattı ve Hızlı Tren açıklaması
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun-Sivas demiryolu hattının modernizasyon çalışmaları tamamlanarak 88 yıl sonra AB standartlarında yenilendiğini belirterek, 'Bu hat hem yük hem de yolcu taşımacılığının yanısıra ulaşım, ticaret ve istihdam alanlarında Samsun'a önemli katkı sağlayacak' dedi.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 23.1.2020
Samsun-Sivas tren yolunda sona doğru
Samsun-Sivas tren yolunda sona doğru
Beş yıldır bir türlü bitirilemeyen Samsun - Sivas(Kalın) Demiryolu iyileştirilmesinde adım adım sona doğru ilerleniyor.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 22.1.2020
Samsun-Sivas hattında belirsizlik sürüyor.. Test treni mi denetleme treni mi?
TCDD Genel Müdürü ve beraberindeki heyet kendilerine tahsis edilen trenle bu sabah saat 09.00'da Samsun'dan Sivas(Kalın) istikametinde yola çıktı.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 6.1.2020
Samsun Sivas Demiryolu hattının deneme sürüşü yine mi erteleniyor
4 yıldır yenileme çalışması bitmeyen Samsun-Sivas Demiryolu hattı için deneme sürüşlerinin 15 Aralık'ta başlayacağı açıklanmasına rağmen bir erteleme daha gündeme geldi.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 14.12.2019
Samsun - Sivas Demiryolunda son durum! Geçici kabul heyeti Samsun'a geldi
Avrupa Birliği'nin birlik sınırları dışındaki en büyük ortak projesi olan Samsun-Sivas(Kalın) Demiryolu Hattı geçici kabul heyeti bu akşamüzeri Samsun'a geldi
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 3.12.2019
Samsun - Sivas Demiryolunda yeni gelişme!
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden TCDD'ye uyarı: 'Kent trafiği kilitlenir' Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun - Sivas Demiryolu hattının İlkadım ilçesi Atatürk Bulvarı Kılıçdede Kavşağı Hemzemin Geçidinde tren geçişinin kent trafiğinde büyük tıkanmalara yol açacağını belirterek, acil çözüm bulunması için TCDD 4. Bölge Müdürlüğüne yazı gönderdi.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 3.12.2019
Osman Kara yazdı... 23 milletvekiline açık mektup
SamsunHaberTV. com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, yapımı yılan hikâyesine dönen, birçok soru ve sorunlarla dolu Samsun-Sivas Demiryolu hattıyla ilgili '23 milletvekiline açık mektup' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 2.12.2019
Osman Kara yazdı... Bu faturayı kim ödeyecek?
SamsunHaberTV. com Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, yapımı yılan hikâyesine dönen, birçok soru ve sorunlarla dolu Samsun-Sivas Demiryolu hattıyla ilgili 'Bu faturayı kim ödeyecek?' başlıklı köşe yazısını kaleme aldı.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 30.11.2019
Samsun-Sivas Demiryolu Sayıştay raporunda! 72 milyon Avro'ya ne oldu
Yapımı yılan hikâyesine dönen, birçok soru ve sorunlarla dolu Samsun-Sivas Demiryolu, 'Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2018 Yılı Sayıştay Denetim Raporu'nda' geniş şekilde yer bulurken önemli eleştirilerde yer aldı.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 30.11.2019
Samsun-Sivas Demiryolunda yönetmeliğe neden uyulmadı?
2013 yılında yürürlüğe giren 'Demiryolu Hemzemin Geçitlerine Alınacak Tedbirler ve Uygulama Esasları Yönetmeliği' günlük taşıt momenti 30 bin araçtan fazla olan yollarda 'Hemzemin geçit yapılamayacağını' belirtmesine rağmen Samsun'da bu yönetmeliğe uyulmadı. Deneme sürüşüne başlanacak olan hatta hemzemin geçit tartışmalara neden oluyor.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 27.11.2019
Samsun Garı Tekkeköy'e mi taşınacak?
Açılışı devamlı ertelenen Samsun - Sivas (Kalın) demiryolu hattında Kılıçdede geçidinde hemzemin geçit yönetmeliğine uyulmazken Samsun Garı'nın Tekkeköy'e taşınması gündeme geldi.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 26.11.2019
Samsun-Sivas Demiryolu deneme sürüşüne açılıyor
En büyük Türkiye-AB ortak projesi olduğu bildirilen 258 milyon avroluk Samsun - Sivas (Kalın) demiryolunda iki yıllık gecikme sonrası önümüzdeki hafta içerisinde deneme sürüşleri başlayacak.
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 25.11.2019
BU FATURALAR ÖDENMEZ
BU FATURALAR ÖDENMEZ
Genel Yayın Yönetmenimiz Osman Kara kaleme aldı...
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 3.10.2019
SAMSUN-SİVAS DEMİRYOLU HATTI NİYE AÇILAMIYOR?
Samsun- Sivas Demiryolu hattının neden açılmadığı merak ediliyor. Kimi ilgililer açılmama nedenini çözümlenemeyen hemzemin geçide, kimileri de yaşanan heyelana bağlıyor. Bu arada projede hemzemin geçit yönetmeliğine neden uyulmadığı da merak ediliyor
SAMSUN SİVAS DEMİRYOLU 2.10.2019