TURİZM HABERLERİ

HaberlerTURİZMTURİZM
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacak
Samsun Büyükşehir açıkladı! Mert Irmağı turizme kazandırılacak
Canik ilçesi sınırlarında yer alan Mert Irmağı, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından turizme kazandırılacak.
TURİZM 22.11.2020
Havza'da doğa turizmi canlanacak
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Ballıkaya Şelalesinin ve çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirtti. Başkan Özdemir; 'İlçemize termal turizm için gelen vatandaşlarımıza aynı zamanda doğa turizmini de alternatif olarak sunmak istiyoruz.'dedi.
TURİZM 17.09.2020
Başkan Demir: Samsun turizmde etkin bir şehir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir video konferans yoluyla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile gerçekleştirdiği toplantıda kentin turizm potansiyeline değinerek, 'Turizm alanında ciddi bir kıpırdama var. İç turizm noktasında Türkiye ortalamasının üstünde gidiyoruz' dedi.
TURİZM 25.06.2020
Samsun'da işler düşük ama turizmciler umutlu
Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, 'Ne yazık ki tesislerimizde iş anlamında ciddi bir şekilde düşüklük var. Bunun geçici olacağını, haziran ayıyla tekrar eski günlerimize geri döneceğimizi tahmin ediyoruz' dedi.
TURİZM 17.03.2020
Başkan Demir, 'Turizm Canlanacak'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Bafra ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerde 'Kapıkaya ve Asar'da tarih ve doğa turizmini canlandıracak adımlar atacağız' dedi.
TURİZM 8.02.2020
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Samsun'da projeleri inceledi
Samsun'da kültür ve turizm adına yapılmış işleri yerinde inceleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, 'Samsun'a yeni açılacak müze çok etkileyici. Bitiğinde Türkiye'nin en iddialı müzelerinden biri olacak' dedi.
TURİZM 3.02.2020
Seçimi Murat Toktaş kazandı
Temmuz ayında TBMM'de kabul edilerek yasalaşan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın (TTGA) yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesine yönelik seçimler sonuçlandı.
TURİZM 30.12.2019
KATİD Başkanı Murat Toktaş adaylığını açıkladı
29 Aralık'ta yapılacak Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın Yönetim Kurulu seçimleri için, Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği Başkanı Murat Toktaş adaylığını açıkladı.
TURİZM 19.12.2019
Tekkeköy'ün 2020 hedefi: Turizm ve nüfus patlaması
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, bu hizmet döneminde geçmiş 5 yılın 2 katı daha fazla hizmeti vatandaşla buluşturacaklarını belirterek, 2020 hedefinin bölgedeki turizm potansiyelini ve nüfusunu arttırmak olduğunu söyledi.
TURİZM 9.12.2019
Kavak'ta 'Şehirlerin Ruhu' konferansı düzenlendi
Samsun Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce organize edilen 'Kütüphane Konuşmaları' programı kapsamında Kavak'ta 'Şehirlerin Ruhu' konferansı gerçekleştirildi.
TURİZM 27.11.2019
Bedri Yaşar: Nebiyan Dağı ve ormanları turizme kazandırılmalıdır
Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde düzenlenen Nebiyan Doğa Festivali sonrası açıklamada bulunan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Nebiyan Dağı ve ormanları turizme kazandırılmalıdır' dedi.
TURİZM 18.11.2019
Türkiye turizmde rekor kıracak
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, 'Türkiye'ye gelen turist sayısı olarak 8 aylık verilere baktığımızda yüzde 14, ağustosta ise yüzde 17 artış var. 45 milyon turist seviyesine ulaşılacak gibi gözüküyor. Türkiye yeni bir rekor kırmış olacak bu rakam yakalandığı takdirde.' dedi
TURİZM 1.10.2019
Turizmde çok iyi yerde değiliz
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Turizme 'bacasız fabrika' diyoruz. Samsun'da turizmde neredeyiz diye baktığımızda çok da iyi yerde değiliz ama sürekli artan bir ivmemiz var.' diye konuştu.
TURİZM 26.09.2019
Kavak'ın umudu gastronomi turizmi
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, 'Kavak Çakallı'da sunduğu menemeni, Tirit Evi'nde yaptığı Kaz Tiridi ve Güven Park Sosyal Tesislerinde misafirlerine ikram ettiği Kavak Kuyu Kebabı ve yöresel yemekleri ile gastronomi turizminde de iddialıdır' dedi
TURİZM 20.08.2019
Bayram turizmi mutluluğu
Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 ve 2016 verilerine göre ülkenin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olan Sinop, Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 400 bin ziyaretçi ağırladı.
TURİZM 16.08.2019
Tarihi mahalle turizme kazandırılıyor
Amasya Valiliği tarafından uygulanan 'Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular' projesi kapsamında, Sofular Mahallesi'ndeki cadde ve kaldırımlar geleneksel kent dokusuna uygun şekilde yenilendi
TURİZM 9.08.2019
ÜSTÜ TURİZM CENNETİ ALTI MEDENİYETLER MÜZESİ
Samsun'un tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken turistik ilçesi Vezirköprü'de incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Üstü turizm cenneti, altı medeniyetler müzesi olan bölgenin potansiyelini bütünüyle ele alıp yeniden planlayacağız' dedi
TURİZM 5.08.2019
Otelcilerin doluluk sevinci
Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 ve 2016 verilerine göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olan Sinop'ta, temmuzda otellerdeki doluluk oranının yüzde 90'lara ulaşması turizmcileri sevindirdi.
TURİZM 31.07.2019
Fındık bahçeleri arasındaki saklı güzellik: Ayvacık
Samsun'da, Suat Uğurlu Baraj Gölü'nün etrafında fındık bahçelerinin arasında bulunan Ayvacık, Karadeniz'e özgü tüm güzellikleri bünyesinde barındırıyor.
TURİZM 20.07.2019
Samsun turizminde 'karekodlu' dönem
UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu ve bölgedeki tek golf sahası ile turizmde yıldızı parlayan 19 Mayıs kenti Samsun için yeni turizm haritası hazırlandı
TURİZM 5.06.2019