YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Vedat ÇINAROĞLU

BARIŞ PINARI

       Türk Ordusu, Fırat’ın doğusundaki Suriye topraklarını terör örgütlerinden arındırmak, Türkiye’ye yönelik gözdağı(tehdit) girişimlerini ortadan kaldırmak, yurt ve ulus güvenliğini sağlamak amacıyla 9 Ekim saat 16’dan başlayarak havadan ve karadan sınır ötesi harekatı başlattı. PKK-PYD’nin siyasi temsilcisi olduğu bilinen HDP yönetimi dışındaki siyasi partilerin açıklamalarından anlaşılmaktadır ki ulusun büyük çoğunluğu harekattan kıvanç duymaktadır. Bu satırların yazarı da emekli bir asker olarak coşkulandı ve beklenen bu harekattan kıvanç duydu. Hiç kimse kaygılanmasın ki Türk Ordusu ulusundan ve tarihinden aldığı güçle geçmişte olduğu gibi bugün de görevini başarıyla tamamlayacaktır. Tanrı ordumuzu korusun ve utkulu(muzaffer) kılsın.

       Türk Ordusu’nun 20 Ocak 2018 tarihinde başlattığı Zeytin Dalı harekatında Hatay’ın Reyhanlı, Kumlu, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri ile Kilis’te bulunarak ve ara sıra Afrin’in Türkiye sınırına geçerek izlenimlerimi o tarihte yazdığım gazetedeki köşemden paylaşmıştım. İnanıyorum ki, Hatay’da ve Kilis’te olduğu gibi Suriye sınırı boyunca il ve ilçelerimizdeki yurttaşlarımız da çoşku içerisinde ev ve iş yerleri ile taşıtlarını Türk Bayrağı ile donatmışlardır.

       Bu harekatın, İngilizlerin Ortadoğu dedikleri Güney Batı Asya ve Kuzey Afrika’da yeni siyasi gelişmelere neden olacağı beklenmelidir. Bu güne kadar IŞİD ve El Kaide veya onlardan türemiş gerici(irtica) terör örgütlerini yayılmacılara(emperyalistler) yaranmak için destekleyen Irak, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Mısır ve Libya başta olmak üzere ilgili tüm ülkelerin yeni jeopolitik kararlarlar alacağı görülebilecektir.

       Harekatın başlamasıyla birlikte Türk Ordusu’nun bölgedeki sivilleri vurduğu/vuracağı gibi bir yayılmacı ağızlı dış ve gerici FETÖ ağızlı iç çevreler kara yaymaca(propaganda) başlattılar. Unutulmamalıdır ki, yaklaşık 2000 yıllık kıvançlı geçmişi olan Türk Ordusu’nun devam etmekte olan “Savaş Türesi”, Birleşmiş Milletler Savaş Hukuku, Türklerin dışındaki uluslarda yoktur. Savaşta; kadınlara, çocuklara, yaşlılara ve engellilere yani sivillere kıygıda(zulüm) bulunmak; Arapların Türkistan’da, Avrupa’nın Haçlı Seferlerinde, İngilizlerin Avustralya ve Hindistan başta olmak üzere Güney Doğu Asya’da ve Ortadoğu’da, İspanyolların Güney Amerika’da, ABD’nin Kuzey Amerika- Vietnam ve Japonya’da, Rusların Türkistan’da, Almanların 2nci Büyük Savaşta ve Yunanlıların Türk Kurtuluş Savaşında uyguladıkları bir yöntemdir. Türklerin, “Savaş Türesinden” ayrıldığı sürecin Osmanlı Döneminin önemli bir kesiti olduğunu da açık yüreklilikle belirtmek gerekir. Örnekleri Atsız’ın “Aşıkpaşazade Tarihi’nde” olduğu gibi saptanmıştır ve bu ayrılık da İslamiyet’in etkisi ile kesin yargılardan(dogma, taassup) kaynaklanan tarih ve ekin(kültür) kopuşudur.

        Beklerim ki, “Barış Pınarı” harekatı Suriye’nin Rakka ve Deyrizor illerini elinde bulunduran terör örgütlerinin de yok edilmesini sağlar, Telafer ve Kerkük yolu güvenlikli bir bölge olur. Bu, Suriye ve Irak Türkmenlerinin varlığı ve Misak-ı Milli’nin devamı için önemlidir. Harekatın başladığı saatlerde güvenlik uzmanı Abdullah Ağar’ın canlı yayında duyurduğu bir ayrıntı bu önemle ilgiliydi; “ 1927 yılında Atatürk, Teşkilat-ı Mahsusa’yı bölgede devreye sokarak Telafer’de bir Türkmen İsyanı çıkartarak İngiliz oyununu bozmuş ve Misak-ı Milliyi korumuştur.”

         Bilinmeli ve unutulmamalıdır ki, belirttiğim coğrafya; Sümer, Elam, Akad ve Eti Türk Medeniyetlerinden başlayarak yaklaşık 14000 yıllık Türk coğrafyasıdır ve bu kalıt(miras) yaşatılacaktır. Türk olmanın gereği budur.

         Samsun’dan Şanlıurfa’ya, Edirne’den Kars’a her ev, iş yeri ve taşıtlar Türk Bayrağı ile donatılarak “Ordu- Ulus Elele” duyurusu tüm yeryüzüne ulaştırılmalıdır. Utku(zafer) mutlak Türk’ündür.

TEKE’DEN SÜT SAĞMAK19 MAYISPERŞEMBE’NİN GELİŞİULUSAL EGEMENLİKYANLIŞTA DİRETMENİN ANLAŞILMAZLIĞIKALITCOVİT-19, KAPİTALİZM VE DOGMALARİRTİCAİ TOTALİTARİZMİN KLAVYE KORKUSUHENDEKLERDE VURULDUKBİR KAÇ ŞEHİT!Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
M. Halistin KUKUL
“BULAŞ RİSKİ-BULAŞ HIZI”
M Halistin KUKUL
Adem ERTÜRK
Adem’in Öteberileri 5 Haziran 2020
Adem ERTÜRK
Embiya SANCAK
SİTE CAMİ
Embiya SANCAK
Osman KARA
DELİLERİ YAZMAK
Osman KARA
Mustafa GENÇ
“ÇUKURA DÜŞMÜŞ AMERİKAN DEVESİ!”
Mustafa GENÇ
Turgay SÖZEN
Pandemi Devam ediyor, Tedbir ve Kurallara Dikkat...
Turgay SÖZEN
Atilla ÇİLİNGİR
BU SALGIN BİZE NELER, NELER ÖĞRETTİ
Atilla ÇİLİNGİR
Vedat ÇINAROĞLU
TEKE’DEN SÜT SAĞMAK
Vedat ÇINAROĞLU
Prof. Dr. Mustafa ÖZBALCI
EĞİTİM, YİNE EĞİTİM
Prof Dr Mustafa ÖZBALCI
Yılmaz HOCAOĞLU
UMUT VERMEYEN SİYASET
Yılmaz HOCAOĞLU
Nevval SEVİNDİ
KORONALI GÜNLER
Nevval SEVİNDİ
Prof. Dr. İsrafil BALCI
Corona’dan Felaket ve Helak Senaryoları Üretme
Prof Dr İsrafil BALCI
Sacit ACAR
ORTAYA KARIŞIK
Sacit ACAR
Saffet Atik
Samsun’un Liman ve Demiryolu Sorunları (2)
Saffet Atik
Burak GÜLEÇ
Lider diyeceksiniz
Burak GÜLEÇ
Enis ERSOY
İmamoğlu’nun Kanal İstanbul stratejisi
Enis ERSOY
Türker GÖKSEL
Mithatpaşa Lisesi ve Sekizinci Kitap
Türker GÖKSEL
Mustafa KESKİN
Yerli Arabamızı Anlayabildik mi
Mustafa KESKİN
Ahmet HAYVALI
TEK DÜZEN HESAP PLANI
Ahmet HAYVALI
Dr. Işık ÖZKEFELİ
NİYETLER ALENİYET KAZANIRKEN
Dr Işık ÖZKEFELİ
Prof. Dr. Yücel TANYERİ
Açıkhava AVM
Prof Dr Yücel TANYERİ
Prof. Dr. Ahmet Nizamettin AKTAY
Gagavuzya İzlenimleri
Prof Dr Ahmet Nizamettin AKTAY
Hüseyin ÖZBAY
OSMAN TÜRKAY
Hüseyin ÖZBAY
Mehmet Ali BAYAR
PROF.DR.MÜMTAZ SOYSAL'IN ARDINDAN...
Mehmet Ali BAYAR
Prof. Dr. İbrahim TELLİOĞLU
SEVDİKLERİMİZ ÜZERİNDEN EMPATİ YAPARAK DÜNYAYI ANLAMAYA ÇALIŞMAK
Prof Dr İbrahim TELLİOĞLU
Hilmi EKER
PİLOT İLÇE LADİK
Hilmi EKER
Murat İLHAN
PİCASSO...
Murat İLHAN
Nami Cem İYİGÜN
ASKERİ HAREKÂT
Nami Cem İYİGÜN
Mustafa ENGİN
TARIM MI, ENERJİ Mİ!?
Mustafa ENGİN
Tufan AKCAGÖZ
SİZ SİZ OLUN
Tufan AKCAGÖZ
Necmi HATİPOĞLU
EKONOMİK KRİZ Mİ, O DA NE?
Necmi HATİPOĞLU
Hülya Korkut ÖZAK
Öyleyse sen Türk değilsin...
Hülya Korkut ÖZAK
Prof. Dr. Erdal AĞAR
YABANCI DİLLE EĞİTİM
Prof Dr Erdal AĞAR
Dr. İbrahim YILDIRIM
ABD, Arka Ayakları ile Kulağının Arkasını Kaşıyor
Dr İbrahim YILDIRIM
Nuray YILMAZ
HIYAR… TUZ… TUZLUK
Nuray YILMAZ
Dr. Faruk TAN
İNSAN
Dr Faruk TAN
İshak MEMİŞOĞLU
OTOPARKIMI İSTİYORUM
İshak MEMİŞOĞLU