YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ahmet HAYVALI

NECATTİN BAŞKANA AÇIK MEKTUP...

Sayın Başkan,  ilki  22.07.2019 tarihinde “FELAKET     GELİYORUM     DERKEN “ ve ikincisi

29.07.2019  tarihinde “BU   NASIL   BİR  DUYARSIZLIKTIR “  başlıklarıyla ayni konuda art arda gelmekte olan bir felaketin uyarısını yapmaya çalışmış ve  ilk yazımın sonunda size hitaben;

“  Sevgili başkanım,  böylesi konularda ne denli duyarlı ve hassas olduğunuzu biliyorum.

İlkadım ilçemizin merkezinde 70 inci sokak alarm veriyor. Olayın ihmal edilebilir bir tarafının olmadığı, erteleme gibi bir lükse sahip olmadığımız  açık bir şekilde ortadadır.

Allah saklasın burada meydana gelebilecek bir felaket çok büyük bir boyutta olur ve can ve mal kaybı yaşanabilir.   Bu vebalin altından da  hiç kimse kalkamaz.

Bu önemli konuyu  yetkin elemanlarınıza ivedilikle inceleterek, bilgilenmenizi,  doğruluğunu teyit ettikten hemen sonrasında ve  hiç zaman kayıp etmeden gereken önlemleri almanızı beklediğimizi ifade etmek isterim. “   demiştim.

İlki bir tehlikenin haberi niteliği taşıyan, ikincisi ise daha ziyade  soruna yanıt alamamış olmanın verdiği rahatsızlıkla bir serzeniş olan yazılarımın tarafınızca okunduğundan yada size basınla ilgili olarak haber iletme durumunda olanların sizi bilgilendirmiş olduklarından kuşkulandığım için size açık mektup olarak bu yazıyı kaleme almış bulunuyorum.

Sevgili  başkan,  olayın özü şudur.

19  Mayıs Mahallesi 70. Sokak çökme tehlikesi içindedir.

Karaca apartmanı sakinlerinden Av. Hüseyin ÇİMŞİT büyük bir duyarlılık göstererek tespitlerini resimlemek suretiyle ve bir yazı ekinde  İlkadım Belediyemizin  ilgili birimine gönderiyor ve konunun takipçisi oluyor. Önemi nedeniyle bu yazılardan  kısa örnekleri  tekrar yayınlıyorum.

 

 1) “  Sayın yetkili,

05.02.2019 tarihli başvurumuza 07.02.2019 tarihli ve 44468429.622.03.103/E 1926 sayılı ve "YOL İZOLASYONU" başlıklı yazınız ile cevap verdiniz. Teşekkür ederiz.

 Ekte cevap yazınızı ve binamız KARACA Apartmanı (İlkadım- Ondokuzmayıs Mah. 70. Sokak No: 2, Hürriyet Sokak No:34)  bodrum garaj tavanının güncel resimlerini iletiyorum.

İnanın tavanımız için bilirkişi raporu alsak, garajımız ve üst katımızdaki garaj da kapatılmak zorundadır. Çünkü bariz çökme tehlikesi vardır. 

 Konunun iyi niyet çerçevesinde bir an evvel çözümlenmesini talep ve rica ediyoruz. 

 Göstereceğiniz ilgiye ve vereceğiniz olumlu cevaba şimdiden teşekkür ederiz.  Saygılarımla

 Av. Hüseyin CİMŞİT “

 

2)Sayın yetkili,

Ekli fotoğrafta İlkadım Belediyesi'nin konuya ilişkin cevabının üzerinden 2 aydan fazla süre geçmesine rağmen, hiçbir işlem yapılmamıştır.

70 Sokak sorumluluğu üst yapı olarak İlkadım Belediyesine aittir. Satıh sularını SASKİ' nin defetme gibi bir sorumluluğu yoktur. Sokağa ait atık suların ve yağmur sularının sokaktan borulara aktarılması ise bir proje dahilinde yapılmak zorundadır. Anılan yağmur suları sokağa uygun meyil verilerek doğrudan Hürriyet sokağa ve Osmaniye caddesine aktarılabilecek durumdadır.

Sonuç olarak; SASKİ nin yapacağı hiçbir çalışmaya ihtiyaç duyulmadan, 13 metre x 70 metre alanındaki 70 sokağın yüzeyindeki karoların kaldırılarak, su izolasyonunun yenilenmesini, üzerine yağmur sularının akacağı uygun meyil verilerek baskı beton yapılmasını (fiber dramiks katılırsa uzun ömürlü olur ve hiç çatlamaz), bu işlemin yaz bitmeden (Eylül ayından önce) yapılmasını, talep ve rica ediyorum.

Apartmanımıza verilen zararların fotoğrafları daha önce iletilmiştir.

Yapılmayacaksa , tarafımıza lütfen "yapılmayacaktır" diye bildirmenizi rica ediyorum. Bu durumda idare mahkemesinde tam yargı davası açılarak, apartmanımıza belediyenin görevini yapmaması dolayısı ile zarar verildiği ve zararın giderilmesi talep edilecektir. Gereğini rica ediyorum.

Saygılarımla -  Av. Hüseyin CİMŞİT” 3

 İlkadım Belediyesi;   23.04.2019  ve  19.07.2019 tarihlerinde mail yoluyla iki cevap yazıyor ve  özetle;

 1) “SAYIN:  HÜSEYİN CİMŞİT

BİZLERE GÖNDERMİŞ OLDUĞUNUZ TALEBİNİZ BELEDİYEMİZ YETKİLİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE İLETİLMİŞTİ. FEN İŞLERİ  MÜDÜRLÜĞÜ  KENDİ  MAİL ADRESİNDEN  SİZLERE  DETAYLI  BİLGİ  VERECEKTİR. BİLGİNİZE İYİ GÜNLER DİLERİZ.  23.04.2019“ 

 2)  “ SAYIN:  HÜSEYİN CİMŞİT

İLGİLİ YAZIDA BELEDİYEMİZ EKİPLERİ TARAFINDAN 19 MAYIS MAHALLESİ 70. SK. İNCELENMİŞ OLUP , BAHSE KONU OLAN SOKAĞIN YAĞAN YAĞMUR SULARINDAN DOLAYI SU ÇEKMEKTE VE BİNAYI TEHLİKEYE SOKMAKTADIR.  BELEDİYEMİZ 2019 YATIRIM PROGRAMINA DAHİL EDİLMİŞTİR.19.07.2019 “   şeklinde yanıt veriyor.

 Esas itibarıyla bilhassa sorumlu mevkide bulunanların asla ve asla ihmal edemeyeceği derecede önemi haiz olan bu konuda,  görüşüne başvurduğum Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı  değerli  kardeşim İshak MEMİŞOĞLU ‘ da olayı teyit ediyor ve  İlkadım Belediyesinin hiç zaman kayıp etmeden gerekli önlemleri alarak, 70 inci sokakta  tadilatı gerçekleştirmesi gerektiğine işaret ediyor.

Sokak hakkında değerli olurlarımızı da bilgilendirmek isterim. 70. Sokak, Gazi Caddesinin hemen üzerinde, Osmaniye Caddesi ile Hürriyet Sokak arasında yer alan, her iki yanı  apartmanlar, işyerleri ve marketlerin yer aldığı hareketli bir sokaktır. Bu sokağın altı tamamen boş olup, otopark olarak kullanılmaktadır. Yani ilgililerin de belirtmiş oldukları üzere yağan yağmur suları kötü izolasyon nedeniyle buraya sızmakta ve sebep olduğu aşındırmalar ve çürümeler nedeniyle mal ve can kayıplarına sebebiyet verebilecek ölçüde  büyük tehlike yaratmaktadır.  

 

Sokakta yer alan Karaca Apartmanı oto parkının durumunu gösteren resimler, genel yayın yönetmenim  sayın Osman KARA ‘ nın onayları ile haber olarak gazetemizde yayınlanacak  ve sanıyorum ki,  gelinen tehlikeli noktayı aydınlatma açısından yeterli olacaktır.

 

Sayın Başkan, yoğunluğunuzu biliyor ve sıkıntılarınızın büyüklüğünü tahmin edebiliyorum. Ancak takdir edersiniz ki, hiç ama hiçbir şey insan yaşamından  daha önemli ve değerli olamaz.  

 

İşte tamda bu noktada duyarlılığınıza sesleniyor, yaklaşmakta olan bir tehlikeyi bilgilerinize sunarak bir an evvel  gerekli tedbirlerin alınması için ilgili birimlere gereken talimatı vermenizi diliyorum.

 

Allah korusun kentin merkezindeki bir sokağın çökmesi neticesinde doğabilecek büyük bir

Felaketin maddi ve manevi  sorumluluğundan  hiç ama hiç kimse kendisini kurtaramaz.

Sağlık ve esenlikler dileğiyle.

TEK DÜZEN HESAP PLANIYENİ UYGULAMALAR BAŞLARKEN MÜKELLEFLERİMİZ ....NECATTİN BAŞKANA AÇIK MEKTUP...ÜNLÜ AKTÖR VE SAHTE  FATURA...GENÇ MESLEKTAŞLARIM HOŞ GELDİNİZ...10.000  KİTAP...ATA’MIZIN HEDİYE ETTİĞİ KİTAPLAR...TEK DÜZEN HESAP PLANI ÜZERİNE…BU NASIL BİR DUYARSIZLIKTIR…FELAKET GELİYORUM DERKEN...Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
M. Halistin KUKUL
“BULAŞ RİSKİ-BULAŞ HIZI”
M Halistin KUKUL
Adem ERTÜRK
Adem’in Öteberileri 5 Haziran 2020
Adem ERTÜRK
Embiya SANCAK
SİTE CAMİ
Embiya SANCAK
Osman KARA
DELİLERİ YAZMAK
Osman KARA
Mustafa GENÇ
“ÇUKURA DÜŞMÜŞ AMERİKAN DEVESİ!”
Mustafa GENÇ
Turgay SÖZEN
Pandemi Devam ediyor, Tedbir ve Kurallara Dikkat...
Turgay SÖZEN
Atilla ÇİLİNGİR
BU SALGIN BİZE NELER, NELER ÖĞRETTİ
Atilla ÇİLİNGİR
Vedat ÇINAROĞLU
TEKE’DEN SÜT SAĞMAK
Vedat ÇINAROĞLU
Prof. Dr. Mustafa ÖZBALCI
EĞİTİM, YİNE EĞİTİM
Prof Dr Mustafa ÖZBALCI
Yılmaz HOCAOĞLU
UMUT VERMEYEN SİYASET
Yılmaz HOCAOĞLU
Nevval SEVİNDİ
KORONALI GÜNLER
Nevval SEVİNDİ
Prof. Dr. İsrafil BALCI
Corona’dan Felaket ve Helak Senaryoları Üretme
Prof Dr İsrafil BALCI
Sacit ACAR
ORTAYA KARIŞIK
Sacit ACAR
Saffet Atik
Samsun’un Liman ve Demiryolu Sorunları (2)
Saffet Atik
Burak GÜLEÇ
Lider diyeceksiniz
Burak GÜLEÇ
Enis ERSOY
İmamoğlu’nun Kanal İstanbul stratejisi
Enis ERSOY
Türker GÖKSEL
Mithatpaşa Lisesi ve Sekizinci Kitap
Türker GÖKSEL
Mustafa KESKİN
Yerli Arabamızı Anlayabildik mi
Mustafa KESKİN
Ahmet HAYVALI
TEK DÜZEN HESAP PLANI
Ahmet HAYVALI
Dr. Işık ÖZKEFELİ
NİYETLER ALENİYET KAZANIRKEN
Dr Işık ÖZKEFELİ
Prof. Dr. Yücel TANYERİ
Açıkhava AVM
Prof Dr Yücel TANYERİ
Prof. Dr. Ahmet Nizamettin AKTAY
Gagavuzya İzlenimleri
Prof Dr Ahmet Nizamettin AKTAY
Hüseyin ÖZBAY
OSMAN TÜRKAY
Hüseyin ÖZBAY
Mehmet Ali BAYAR
PROF.DR.MÜMTAZ SOYSAL'IN ARDINDAN...
Mehmet Ali BAYAR
Prof. Dr. İbrahim TELLİOĞLU
SEVDİKLERİMİZ ÜZERİNDEN EMPATİ YAPARAK DÜNYAYI ANLAMAYA ÇALIŞMAK
Prof Dr İbrahim TELLİOĞLU
Hilmi EKER
PİLOT İLÇE LADİK
Hilmi EKER
Murat İLHAN
PİCASSO...
Murat İLHAN
Nami Cem İYİGÜN
ASKERİ HAREKÂT
Nami Cem İYİGÜN
Mustafa ENGİN
TARIM MI, ENERJİ Mİ!?
Mustafa ENGİN
Tufan AKCAGÖZ
SİZ SİZ OLUN
Tufan AKCAGÖZ
Necmi HATİPOĞLU
EKONOMİK KRİZ Mİ, O DA NE?
Necmi HATİPOĞLU
Hülya Korkut ÖZAK
Öyleyse sen Türk değilsin...
Hülya Korkut ÖZAK
Prof. Dr. Erdal AĞAR
YABANCI DİLLE EĞİTİM
Prof Dr Erdal AĞAR
Dr. İbrahim YILDIRIM
ABD, Arka Ayakları ile Kulağının Arkasını Kaşıyor
Dr İbrahim YILDIRIM
Nuray YILMAZ
HIYAR… TUZ… TUZLUK
Nuray YILMAZ
Dr. Faruk TAN
İNSAN
Dr Faruk TAN
İshak MEMİŞOĞLU
OTOPARKIMI İSTİYORUM
İshak MEMİŞOĞLU