Mustafa GENÇ

RAMAZAN SONRASI MÜSLÜMAN’A DOKUNMAK…

Mustafa GENÇ

Rahmet ayı RAMAZAN’I geride bıraktık.

Dileğimiz, rahmeti kendisine farz yazmış yüce Allah(cc) tarafından her Müslüman’ın affedilmiş olmasıdır. Bu mümkün müdür? Evet, Allah(cc) için gayrimümkün bir şey söz konusu değildir ve olamaz da.

Çünkü O, her şeye gücü yetendir.

Müslümanlar, imkanları oranında Ramazan temizliğini sürdürmeye, kendilerine bakmaya ve dokunmaya çalışmalıdırlar. O zaman hayatın daha bir anlam kazandığını göreceklerdir.

Nasıl dokunsunlar?

Bayramdan sonra bir iş için bir ustaya ihtiyacımız oldu. Ustayı alıp işyerine götürürken  Müslümanlardan söz ettim ve bir ara ben; “Yakın tarihimizin hiçbir döneminde Müslümanların bu kadar rahat bir dönem yaşamadıklarını ve hiç kimse onlara dokunmadığını” söyleyince beraberimdeki çatı ustası hemen; “Hocam, Müslümanlara dokunulmadı ama, İslam’a dokunuldu” demesin mi?

Çatı ustamızın bu sözünde doğruluk payı vardır.                                  

Bu anlayış o kadar önemli ki, sıradan bir çatı ustasının ilgi alanına kadar girebilmiştir.

Evet, politikada İslami kimliklerini öne çıkarıp makam ve mevki kapanların bazı yanlışları -maalesef- İslam’a mal edilmiş ve onların şahsında İslam’a hakaret edilmiştir.

“İslam’dan önce İslam’ın insanını yetiştiremedik” savımızı tekrarlayalım.

Makam-mevki, kadın ve para karşısında yelkenlerimizi dik tutamadık. Mücahitlerimiz hiçbir sıkıntı çekmeden kolayca müteahhit oldular. İslami kimliklerini para ve makamla boyadılar. Yersiz ve zamansız çıkışlarıyla maskara oldular, İslam’ın NASSLARIYLA alay ettirdiler.

Evet, ustamızın ifadesiyle Müslümanlara dokunmadılar ama, İslam’a dokundular.

Şimdi İslam’a değil, Müslümanlara dokunma zamanıdır.

İslam’a tanıklık yapamayan sözde İslami kimlikli kişiler acilen bürokrasiden tasfiye edilmelidir.

Böyleleri yalnız İslam’a değil, mevcut iktidara ve İslam’ın geleceğine de zarar vermektedirler. Zalime merhamet, mazluma eziyettir, canavarın iştahını artırmaktır.

Evet,Müslüman’a İslam için dokunma zamanı gelmiştir.

 Yarın çok geç olabilir. Selam ve dua ile…