YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Turgay SÖZEN

Ermeni Katilleri Yakalatan Kişiye 1 Milyon Dolar Ödül

Ermeni diasporasının dünyadaki çalışmaları bütün hızı ile devam ediyor. Bizler de karınca kararınca bu haince çalışmalara karşı mücadelemize devam etmeye çalışıyoruz.

Bugün, Ermeni diasporasının haksız iddialarına tarihi belgeleri görmezden gelerek göz yuman ABD ve Avrupa Birliği ülkelerine ibretlik örnek olacak adilane bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum...

Avusturalya Polisi, Avustralya'nın Sydney kentinde 17 Aralık 1980'de Ermeni teröristlerce şehit edilen Türkiye'nin Sydney Başkonsolosu Şarık Arıyak ve Güvenlik Ataşesi Engin Sever'in katil veya katillerinin yakalanmasını sağlayacak dosyayı açtı. Ermeni katil veya katilleri yakalatacak bilgiyi verecek kişi veya kişilere 1 milyon Avustralya Doları ödül verecek. Ayrıca polis, katil veya katilleri yakalamak için özel ekipler de oluşturdu. Umarım Avustralya Polisi’nin gerçek adaleti sağlamak için başlattığı bu çalışma, ABD ve Avrupa Birliği ülkelerine de örnek olur.

 

Ermeni haksızlığı ile mücadele tabii ki Avusturalya polisinin çalışmalarıyla sınırlı değil… Burada, Amerika'da Ermeni diasporası ile mücadele eden Türk Tarih Kurumu Şeref Üyesi Amerikalı Ünlü Tarihçi-Yazar Justin McCARTHY ile kısa adı TASFO olan Türk-Amerikan Güvenlik Vakfı'nın (Turkish- American Security Foundation) çalışmalarından da söz etmek istiyorum. Sosyal Medya'da takip etmeye çalıştığım vakıf, Ermeni diasporası ile dişe diş tam bir mücadele örneği sergiliyor. İçteki ve dıştaki hainleri yaptıkları kahpeliklerle birlikte kamuoyunun önüne çıkarıyor. Amerika'da çalışmalarını yürüten vakfın kamuoyu ile paylaştığı açıklamaları Türk Tarih Kurumu Şeref Üyesi Amerikalı Ünlü Tarihçi-Yazar Justin McCARTHY'nin sosyal medyadaki sayfasında yayınlanıyor.

 

Türk Tarih Kurumu Şeref Üyesi McCARTHY'yi ilk kez "ÖLÜM VE SÜRGÜN- Osmanlı Müslümanlarının Etnik Kıyımı (1821-1922) kitabının ilk bölümünde yer alan, "1821-1922 arasında, 5 milyondan fazla Müslüman topraklarından sürülmüştü. Beş buçuk milyon Müslüman da ölmüştü; bir kısmı savaşlar sırasında katledilmiş, geriye kalanı da mülteci olup açlık ve hastalıktan kırılmıştı" sözleriyle tanımıştım. Buradaki Müslüman sözcüğü Müslüman-Türk halkını tanımlıyor. Kitabın tamamını okuduğumda, Balkanlarda, Anadolu'da, Kafkaslar'da yapılan katliamları, işkenceleri, sürgünleri, soykırım olarak değerlendirilebilecek uygulamaları, ihanetleri, zorla Hıristiyanlaştırma, din değiştirme için yapılanları gördüğümde adeta kanım dondu. Kitaba zaman zaman ara vermek zorunda kaldım. Bu kitaptaki bilgilerle, sosyal medyadaki paylaşımlarını bir arada düşündüğümde Justin McCARTHY'nin ve Amerika'daki Türk Lobisi'nin, Ermeni Diasporası ile dişe diş mücadele ettiğine bir kez daha inandım.

Bildiğiniz gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin Los Angeles Başkanosolosu Kemal Arıkan, 28 Ocak 1982 Perşembe günü şehit edildi. Kemal Arıkan’ın katilleri Hampis Sasunyan ve Kirkor Saliba idi. Yakalandılar. Mahkemenin Savcısı, Kirkor Saliba’nın Lübnan’a kaçtığını ve orada öldüğüne dair haber aldıklarını söyledi. Sasunyan, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Katil Sasunyan için, 21 Kasım 1983’te Kutsal Haç Ermeni Kilisesi’nde anma gecesi düzenlendi. Ayini Başpiskopos Yeprem Tabakyan yönetti. İşte o Hampig Sasunyan,

cezasını tamamlamadan şartlı tahliye talebi, sözde stratejik ortağımız ABD'nin California eyaletinde çıkarıldığı mahkemece kabul edildi. Karara Ankara’dan tepki geldi. Dışişleri Bakanlığımız yaptığı yazılı açıklamasında, Türkiye'nin tüm girişimlerine rağmen 27 Aralık'ta California’da gerçekleşen duruşmada söz konusu talebin kabul edildiğinin üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi. Açıklamada, "Kaliforniya Valisinin onayına tabi ve temyize açık bulunan bu kararı kuvvetle kınıyor ve reddediyoruz" ifadesi yer aldı.

TASFO'nun Justin McCARTHY'nin sosyal medya hesabında yer alan açıklamasında da şu görüşlere yer verildi: "KALİFORNİYA VALİSİ ERMENİ TERÖRİSTİ SERBEST BIRAKTI. En az iki hafta önceden tasarlanmış bir diplomata suikast planı ve kasten öldürme, ama cezasını çekmeden serbest. Turkish- American Security Foundation (TASFO) olarak 28 Ocak 1982 yılında, Los Angeles'taki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Sayın Kemal Arıkan'a suikast düzenleyerek katleden, Ermeni terör örgütü JCAG üyesi HAMPIG SASSOUNIAN'ı serbest bırakan Kaliforniya Valisi ve Kaliforniya Cezaevi Şartlı Tahliye Kurulunu şiddetle kınıyoruz. F.Özonur Turkish- American Security Foundation."

Yine, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ottowa Büyükelçiliği Askeri Ateşesi Hava Pilot Kurmay Albay Atilla Altıkat, 17 Ağustos 1982’de Kanada Ottowa da şehit edildi. Katil veya katilleri yakalanamadı. Aynı şekilde, Türkiye Cumhuriyeti Boston Fahri Konsolosu Orhan Gündüz, 4 Mayıs 1982’de Baston’da şehit edildi. Katilleri yakalanamadı. Turkish- American Security Foundation (TASFO)'nun Şehit Askeri Ataşemiz ve fahri başkonsolosumuz için yaptığı açıklamayı da siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum. Justin McCARTHY'nin sosyal medya hesabında yer alan açıklama şöyle: "ADIM ADIM TERÖRİSTİN KİMLİĞİNE-1 Boston Fahri Başkonsolosumuz Orhan Gündüz'ü 4 Mayıs 1982 yılında katleden Ermeni teröristin olaydan sonra yakalandığını, ama bir gecede Kiliselerde toplanan paralar ile Ermeniler tarafından kefaletinin ödenerek mahkeme süresince salıverildiğini, bu zaman içinde de, terör devleti Ermenistan'a kaçtığını öğrendik. Daha edineceğimiz bilgiler ile, Boston'daki yetkili makamlara başvurup, AVUSTURALYA POLİSİNİ de örnek göstererek, dosyanın açılmasını isteyeceğiz. Aynı çalışmalarımız, Kanada'da görüştüğümüz Türk Sivil Toplum Kuruluşunun atılımları ile Kurmay Albay Atilla ALTIKAT dosyası içinde gerçekleşecek inşaAllah. F.Özonur Turkish- American Security Foundation"

 

Umarım, Dışişleri Bakanlığımız ile içte ve dıştaki Türk sivil toplum kuruluşları da TASFO ve Kanada’daki sivil toplum kuruluşu gibi çalışmalar başlatarak, Şehit Diplomatlarımızın katil veya katillerinin yakalanması için önemli adımlar atar.

Devam edecek…

Ermeni Katilleri Yakalatan Kişiye 1 Milyon Dolar ÖdülErmeni Soykırımı mı dediniz (!) - IIErmeni Soykırımı mı dediniz (!)SÖZDE STRATEJİK ORTAKLAR VE DOSTLAR (!)Ne Olacak Bu Samsun’un Hali?İlk Adım'dan Kuruluşa Milli MücadeleOkumak Berekettir!Samsun’dan İzmir’e…Orada Yanan Biziz!Çiftlik Caddesi Araç Trafiğine Açılacak mı?Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Osman KARA
ASLINDA HİÇ UYUMADI BU DEVLET
Osman KARA
Atilla ÇİLİNGİR
DOĞU AKDENİZ DENKLEMİ VE KIBRIS MİLLİ DAVAMIZ
Atilla ÇİLİNGİR
Embiya SANCAK
SAMSUN ANAKENT OTOPARKI YAPILMASI DOĞRU PROJEDİR
Embiya SANCAK
Adem ERTÜRK
Adem'in Öteberileri 22 Ocak 2020
Adem ERTÜRK
Mustafa GENÇ
LİBYA ÇIKMAZI!
Mustafa GENÇ
M. Halistin KUKUL
ŞİİR GÜNLERİ
M Halistin KUKUL
Saffet Atik
Samsun’un Liman ve Demiryolu Sorunları (1)
Saffet Atik
Prof. Dr. Mustafa ÖZBALCI
EDEBİYATIMIZ VE DİVAN ŞİİRİ
Prof Dr Mustafa ÖZBALCI
Yılmaz HOCAOĞLU
DİYET ÖDEMEYE DEVAM
Yılmaz HOCAOĞLU
Vedat ÇINAROĞLU
DEĞİM(LİYAKAT) VE KUZGUN
Vedat ÇINAROĞLU
Burak GÜLEÇ
Sahada Kazanılan “Liderlik”
Burak GÜLEÇ
Prof. Dr. İsrafil BALCI
Şiî Fanatizminin Alternatifi Sünni Fanatizmi mi?
Prof Dr İsrafil BALCI
Nevval SEVİNDİ
KİMLİĞİ OLAN KENT
Nevval SEVİNDİ
Turgay SÖZEN
Ermeni Katilleri Yakalatan Kişiye 1 Milyon Dolar Ödül
Turgay SÖZEN
Enis ERSOY
İmamoğlu’nun Kanal İstanbul stratejisi
Enis ERSOY
Türker GÖKSEL
Mithatpaşa Lisesi ve Sekizinci Kitap
Türker GÖKSEL
Mustafa KESKİN
Yerli Arabamızı Anlayabildik mi
Mustafa KESKİN
Ahmet HAYVALI
TEK DÜZEN HESAP PLANI
Ahmet HAYVALI
Dr. Işık ÖZKEFELİ
NİYETLER ALENİYET KAZANIRKEN
Dr Işık ÖZKEFELİ
Sacit ACAR
STANDART YAŞAM
Sacit ACAR
Prof. Dr. Yücel TANYERİ
Açıkhava AVM
Prof Dr Yücel TANYERİ
Prof. Dr. Ahmet Nizamettin AKTAY
Gagavuzya İzlenimleri
Prof Dr Ahmet Nizamettin AKTAY
Hüseyin ÖZBAY
OSMAN TÜRKAY
Hüseyin ÖZBAY
Mehmet Ali BAYAR
PROF.DR.MÜMTAZ SOYSAL'IN ARDINDAN...
Mehmet Ali BAYAR
Prof. Dr. İbrahim TELLİOĞLU
SEVDİKLERİMİZ ÜZERİNDEN EMPATİ YAPARAK DÜNYAYI ANLAMAYA ÇALIŞMAK
Prof Dr İbrahim TELLİOĞLU
Hilmi EKER
PİLOT İLÇE LADİK
Hilmi EKER
Murat İLHAN
PİCASSO...
Murat İLHAN
Nami Cem İYİGÜN
ASKERİ HAREKÂT
Nami Cem İYİGÜN
Mustafa ENGİN
TARIM MI, ENERJİ Mİ!?
Mustafa ENGİN
Tufan AKCAGÖZ
SİZ SİZ OLUN
Tufan AKCAGÖZ
Necmi HATİPOĞLU
EKONOMİK KRİZ Mİ, O DA NE?
Necmi HATİPOĞLU
Hülya Korkut ÖZAK
Öyleyse sen Türk değilsin...
Hülya Korkut ÖZAK
Prof. Dr. Erdal AĞAR
YABANCI DİLLE EĞİTİM
Prof Dr Erdal AĞAR
Dr. İbrahim YILDIRIM
ABD, Arka Ayakları ile Kulağının Arkasını Kaşıyor
Dr İbrahim YILDIRIM
Nuray YILMAZ
HIYAR… TUZ… TUZLUK
Nuray YILMAZ
Dr. Faruk TAN
İNSAN
Dr Faruk TAN
İshak MEMİŞOĞLU
OTOPARKIMI İSTİYORUM
İshak MEMİŞOĞLU