Burak GÜLEÇ

Lider diyeceksiniz

Burak GÜLEÇ

Türkiye’nin gündemi 155 takım arasında en az gol yiyerek oturan Samsunspor nazara geldi diye de düşünmeden edemiyor insan.

 

Erkam ve Yalçın’ın sakatları sonrası,Burak ve Veli’den oluşan defans bloğu maçı izleyen her taraftarda bir kuşku uyandırdı.Veli’nin ligin ilk yarısında sadece bir maç oynamış olması,Burak ile beraber yaşadıkları doğal uyumsuzluk süreci yüreklerimizi ağzımıza getirdi.

 

Her maça önce güven sonra katkı sağlayan kalecimiz Nurullah,defans bloğunda yaşanan bu uyumsuzluğun üzerine bir perde çekti adeta.

 

Nurullah’ın gününde olması ve yerinde hamleleri ile maçı 2-0 kazanmış olmamıza rağmen ,rahat bir maç olduğunu düşünebilir maçı izleme fırsatı bulmayan taraftarlarımız.

 

Samsunspor’a karşı oyunu kendi sahasında kabullenmek yerine,rakip kalede golü düşünen her takım Erkam ve Yalçın’ın olmadığı maçlarda bizim için sıkıntı olacağa benziyor.

 

Ertuğrul Sağlam’a kadar Kubilay üzerine oyun kuran bir Samsunspor,artık takım oyununa dönünce Gökhan Alsan’da her hafta üzerine koyarak Samsunspor’umuzun maçları kazanmasında büyük bir katkı sağlıyor.

 

Oyunu yerde oynayarak rakibine bunu kabullendirmek,kişisel yeteneği olan futbolcularımızın oyuna direk katkı sağlaması sonucu güzel oyun ortaya sergilemese bile kazanmasını bilen bir Samsunspor ortaya çıkıyor.

 

Manisa FK’nın da puan kaybettiği bir haftada kazanmak çok önemliydi.Averaj ile bir hafta liderliğimizi sürdürdüğümüz puan durumunda,BAK maçında galibiyet ile liderliği bir daha bırakmamak üzere ele geçirmiş olduk.

 

Ligde kaderimizi belirleyecek Tarsus İdman Yurdu ve Afyonspor maçı öncesinde kazanmak çok önemliydi.