6.940 Uzman Erbaş Alınacak! Jandarma Uzman Erbaş Alımı Nasıl Yapılır? Uzman Erbaş Başvuru Şartları Nedir?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
6.940 Uzman Erbaş Alınacak! Jandarma Uzman Erbaş Alımı Nasıl Yapılır? Uzman Erbaş Başvuru Şartları Nedir?
Abone ol
6.940 uzman erbaş alımının başladığı duyuruldu. Uzman erbaş olmak isteyen vatandaşlar ise başvuru tarihini ve şartları merak etti.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; 6.940 sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağı belirtildi. Alım, 6.612 jandarma, 2 at bakıcısı, 16 bot serdümeni, 200 sıhhiyeci, 100 muhabere ve 10 havacılık alt branşları alımı yapılacağı açıklandı. 

18 Eylül itibariyle başlayan ve 2 Ekim tarihine kadar devam edecek olan bu alımlar için vatandaşlar; e-Devlet üzerinden yapacak. Söz konusu alımlar hakkında; “2024 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini” kılavuzu yol gösterici olacaktır. 

Alımlara Başvurmak İçin Tıklayınız! 

Jandarma Uzman Erbaş Başvuruları Nasıl Yapılıyor?
Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan sınavlar açıklandıktan hemen sonra adayların sağlık raporları gönderiliyor. Güvenlik soruşturmasından geçen adaylar daha sonra atamalarını bekleyecekler. Bu süreç 4 ay ile 9 ay içerisinde gerçekleşmektedir. 

Başvuru Şartları Nedir?
Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı başvuru şartlarını duyurdu. 

•    Adaylar en az 20 en çok 27 yaşında olmalıdır. 
•    Sağlık Bakanlığı'ndan adayların "Uzman Erbaş Olur" kararı almış olması gerekir. Fiziki yeterliliğe sahip olması gerekir. 
•    Adayların adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir. Suç kayıtları, askeri okullarla ilişkileri, devlet memurluğundan çıkarılma durumları başvuruların reddine neden olabilir. 
•    Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmamış olmaları gerekmektedir. 
•    Adayların vücut yapılarının kusursuz olması gerekir. 

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından duyurulan alımlarda detaylı bir biçimde her şey anlatılıyor. İlanların detaylarını yukarıda bulunan linkten inceleyebilirsiniz. 

Anahtar Kelimeler:
Sigortanız 2000 ile 2010 Yılı Arasında Başladıysa Dikkat! Ekim’de EYT Perdesi Aralanıyor; Erken Emekli Olacaksınız…Önceki Haber

Sigortanız 2000 ile 2010 Yılı Arasında B...

A101 marketlerde ekonomik Tursel doz deterjan 159 TL 16'lı tuvalet kağıdı 68 TL düştü!Sonraki Haber

A101 marketlerde ekonomik Tursel doz det...

Yorum Yazın