7 Gün Boyunca 3 Tane Hurma Yerseniz Olacaklara İnanamayacaksınız! Kalp Hastalıklarını Söküp Atıyor…

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
7 Gün Boyunca 3 Tane Hurma Yerseniz Olacaklara İnanamayacaksınız! Kalp Hastalıklarını Söküp Atıyor…
Abone ol
Sadece 1 hafta boyunca her gün 3 hurma yerseniz neler olur hiç düşündünüz mü? Kanser, kalp hastalıkları yanınıza bile yaklaşamayacak!

Artık birçok uzman tarafından süper meyve olarak değerlendirilen hurma, her ne kadar Ramazan ayından başka aylarda akıllara gelmese bile aslında tam bir şifa deposu! Sağlığına dikkat edenlerin yanından ve evinden eksik etmediği hurmadan sadece 7 gün boyunca 3’er adet yerseniz; hayatınız değişecek! Sağlık açısından oldukça zengin ürünleri içerisinde barındıran hurma; hayatınızın değişiminde büyük bir rol alacak. A vitaminin yanı sıra potasyum, protein, demir, bakır, magnezyum, manganez, B6 vitamini gibi vücuda lazım olan ürünleri barındıran hurmadan sadece 7 gün boyunca yerseniz olacaklara şaşıp kalacaksınız.

Her Gün 3 Hurma Yersek Neler Olur?

Kemik sağlığı için tüketilmesi ısrarla tavsiye edilen hurma; osteoporoz gibi hastalıklara büyük bir savaş açar. Bunun yanı sıra 7 gün boyunca sadece 3’er adet hurma yiyen kişiler zamanla kas ve kemik ağrısı hissetmez. Sindirim sorunu yaşayan kişiler için doğal ilaç olan hurma; içerisinde bulundurduğu zengin lifle kabız gibi durumları yok eder. Yapılan araştırmalarda göstermiştir ki, düzenli olarak hurma tüketen kişilerin sindirim sistemi çok daha iyi çalışır.

Beyin sağlığına oldukça faydalı olan serotonin ve norepinefrin üretilmesinde büyük bir etkisi olan hurma, kişiyi mutlu eder. Ruh halinizin daha iyi olduğunu her gün hurma tüketerek fark edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra hurma adeta yorgunlukla savaşır ve kişinin daha sağlıklı olmasında etkilidir.

Kalp hastalıklarına karşı savaş açan hurma içerisinde bulundurduklarıyla trigliserit düzeylerini azalttığı ve oksidatif stresi azalttığı biliniyor. Potasyum kaynağı olan hurma, düzenli kullanıldığı takdirde felç, kan basıncını düşüren durumlarla ve kalp problemlerine engel olur. Kolon kanserine iyi geldiği de yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. 

Anahtar Kelimeler:
Cebinizde 300 Bin TL Varsa Bu Arabaları Sakın Kaçırmayın! Fiat, Volkwagen, Renault, Seat…Önceki Haber

Cebinizde 300 Bin TL Varsa Bu Arabaları...

PTT'den personel ve işçi alımıyla ilgili son dakika yeni açıklamaSonraki Haber

PTT'den personel ve işçi alımıyla ilgili...

Yorum Yazın