81 ilde evi olmayana yeni sosyal konut projesi geldi! Başvuru açıklaması yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
81 ilde evi olmayana yeni sosyal konut projesi geldi! Başvuru açıklaması yapıldı
Abone ol
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından uygun fiyata ev bekleyen vatandaşları ilgilendiren haber geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından gelen açıklamada Orta Vadeli Program kapsamında dar ve orta gelir grubunda ki vatandaşların konut sahibi yapılmaya devam edileceği belirtildi.

Konut piyasasında ki fiyatları aşağı çekmek için arsa kozunun da öne sürüleceği ifade edilirken, "Konut arzını artırmak gerekiyor. Burada ilan ettiğimiz birçok program oldu. Yarısı benden diye bir program açıklandı" diyerek açıklamasına başlayan Yılmaz "Bütçeye bunun için 78 milyar lira bütçe ayrıldı. Sorunlarını çözmüş olanlar için çalışma başlatacağız" dedi.

BELEDİYELERDE KONUT YAPACAK

Konut arzında artık devlet dışında belediyelerin de elini taşın altına koyması gerektiği ve bu yönde de adımlar atılacağını belirten Yılmaz devlet ve yerel yönetimler işbirliği ile konut üretiminin artılacağı ve piyasaya da kazandırılacağını açıkladı.

Yılmaz, "Kamu ve yerel yönetimlerle daha fazla arz için çalışma yapacağız. Konut arzını artırmamız gerekiyor" diyen Yılmaz, "Maliyetlerden bağımsız olarak yapılan fiyat artışlarını düzeltmemiz gerekiyor. Burada en önemli mesele arzı artırmak. Bugüne uygun şartlarla konut arzını daha fazla artırmak zorundayız. Yeni yöntemler, yeni yaklaşımölar, özellikle arsa üretme, kamu özel işbirliği çalışması var. Önümüzdeki dönemde konut arzının arttığını göreceğiz.

Deprem konutları arzı artıracak. Bu konutların yapılması arzı artıracak ve diğer illere gidenler geri gelecek. Konutlar artacak" dedi.

TARİH AÇIKLAMASI DA GELDİ!

Yılmaz açıklamasının devamında da yerel seçimlerden sonra konut arzına dair yeni adımların atılacağı ve sosyal konut projelerini başlatacaklarını açıkladı.

Yeni sosyal konut projelerinin de gündemde olduğunu ifade eden Yılmaz, "Belli arsalar tahsis edilmiş durumda. Konut üretimine dönük çalışmaları hızlandıracağız. Yerel seçimlerden sonra daha da hızlanacak" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Kredi Kartı Limitini Artırmak İsteyenler Dikkat! Tek Yöntemle Limitiniz 10 Kat Artacak..Önceki Haber

Kredi Kartı Limitini Artırmak İsteyenler...

Korkma Ben Yanındayım dizisi İnci karakterini kim oynayacak belli olduSonraki Haber

Korkma Ben Yanındayım dizisi İnci karakt...

Yorum Yazın