Bu sabah başlayacak akşam 18.00'a kadar devam edecek! Meteoroloji'den Karadeniz bölgesine uyarı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bu sabah başlayacak akşam 18.00'a kadar devam edecek! Meteoroloji'den Karadeniz bölgesine uyarı
Abone ol
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Eylül 2023 Pazartesi günü flaş uyarıları yayımlandı.

Meteoroloji Gene Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz ve Orta Karadeniz bölgesi için flaş uyarılarda bulundu.

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Ardahan ve Kars çevreleri ile Van'ın kuzey ve doğusu, Ağrı'nın güney ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun batı ve güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege'de kuzey, kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey, kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BOLU 8°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU 6°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

SİNOP 18°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 14°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ve Artvin ile Ordu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 10°C, 26°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 16°C, 26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

Anahtar Kelimeler:
Resmi Gazete'de yayımlandı! Bu yıl Polis Akademisi'ne alınacak öğrenci sayısı belli olduÖnceki Haber

Resmi Gazete'de yayımlandı! Bu yıl Polis...

Jandarma Genel Komutanlığı 6940 uzman erbaş alımı yapacak! Başvuru tarihleri belli olduSonraki Haber

Jandarma Genel Komutanlığı 6940 uzman er...

Yorum Yazın