CHP genel başkanlık seçimi ne zaman yapılacak?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP genel başkanlık seçimi ne zaman yapılacak?
Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanlık için ilk aday açıklaması geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde grup başkan vekilliği yapan Özgür Özel yaptığı son dakika açıklamasında CHP Genel Başkanlığı için adaylığını duyurdu.

Adaylığını açıklamasından hemen sonra da en merak edilen konu genel başkanlık seçiminin ne zaman yapılacağı oldu.

ÖZGÜR ÖZEL AÇIKLADI 

Özgür Özel yaptığı son dakika açıklamasında genel başkanlık adaylığıyla ilgili,

"En büyük dönüşümler en büyük kırılmaların yaşandığı dönemde meydana gelir. Daha önce başardık yine başaracağız. Türkiye'de oluşan umut derin bir hayal kırıklığına dönüştü. Parti yönetimi yenilgiyi üstlenmedi.

CHP'nin iyi yönetilmesine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Üyelerin tüm süreçlerine katkıları sağlanacaktır. Bir parti akademisi kurulacaktır. Bu çağrı tüm değişim ve yenilenmeyi birlikte yapmayadır. Şimdi tarihsel bir kararın eşiğindeyiz. Örgütümüzü siyasetin öznesi yapacak bir değişim mi yapacağız. CHP genel başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılına büyük bir umutsuzlukla giremeyiz. Buna izin vermem izin veremeyiz. Şimdi herkesi bu büyük yürüyüşe davet ediyoruz" açıklaması yaptı.

CHP GENEL BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı, 2023 Ekim ayının sonlarına doğru yapılması öngörülen Cumhuriyet Halk Partisi kurultayıdır.

Samsun Haber Tv

Anahtar Kelimeler:
50 Bin TL Nakit İndirimi Var! Opel Astra İçin Çılgın Kampanyasını Başlattı! Eylül’ün Sonuna Kadar Fiyatlar Sabit…Önceki Haber

50 Bin TL Nakit İndirimi Var! Opel Astra...

Sihirli Kaymağı Yedi; Kocasını Bırakıp Kocasının Arkadaşına Kaçtı! Esra Erol’un Sinirleri Zıp Zıp Zıpladı!Sonraki Haber

Sihirli Kaymağı Yedi; Kocasını Bırakıp K...

Yorum Yazın