İstanbul'da burayı kimse bilmiyor yeni doğa harikası keşfedildi! Hafta sonu sessizlikte huzur bulun

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbul'da burayı kimse bilmiyor yeni doğa harikası keşfedildi! Hafta sonu sessizlikte huzur bulun
Abone ol
İstanbul'da daha önce herkes tarafından keşfedilmemiş saklı cennet bulundu.

İstanbul'da adeta saklı cennet bulundu. 16 milyon vatandaşın yaşadığı megakentte vatandaşlar sessiz sakin huzur aradıkları yerlere ihtiyaç duyabiliyor. Bu noktada da İstanbul'da Anadolu Kavağı ön plana çıkıyor.

Diğer birçok turizm alanına göre daha sessiz sakin ve herkes tarafından keşfedilmemiş bölge için de kişilerin yaptıkları yorumlar adeta parmak ısırtan cinsten.

ANADOLU KAVAĞI NERESİ?

Anadolukavağı, İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı bir mahalledir. Nüfusu 1.517'dir. İstanbul Boğazı'nın kuzey ucundadır. "Anadolu", Anadolu'nun Türkçe adıdır ve "kavak", Osmanlı Türkçesinde "kontrol noktası" anlamına gelir ve bu da konumunun stratejik önemini gösterir.

Anadolu Kavağı’nda geldiğinizde yapabileceğiniz en güzel aktivite ise, muhteşem doğa ve boğaz manzarası eşliğinde güzel bir hafta sonu gezisi ve balıkçı restoranlarında yeme içme keyfi.

Anadolu Kavağı’na gelmeden önce, Yuşa Tepesi olarak bilinen kutsal mekana uğramanızı da tavsiye ederiz. Yuşa Hazretleri Tepesi, Boğaziçi Anadolu kıyısındaki Anadolu Kavağı semtinin tepelerinde denizden 200 metre yükseklikte bulunan ve Hazreti Yuşa Peygamber’in (M.Ö. 1082-972) mezarının bulunduğu rivayet edilen bir tepe.

Anahtar Kelimeler:
Bankalardan son dakika açıklaması geldi! Haftaya başlıyor ATM'de para çekme sınırında flaş değişiklikÖnceki Haber

Bankalardan son dakika açıklaması geldi!...

Türkiye Finans'tan HELAL ihtiyaç kredisi açıklandı! Faiz yok tek kuruş para yok 15.000 TL verilecekSonraki Haber

Türkiye Finans'tan HELAL ihtiyaç kredisi...

Yorum Yazın