Kahve İçmek Kalbe Zarar Veriyor mu? Meğer Yıllarca Hata Yapmışız… Gerçekler Çok Başka!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kahve İçmek Kalbe Zarar Veriyor mu? Meğer Yıllarca Hata Yapmışız… Gerçekler Çok Başka!
Abone ol
“Kahve içmek kalbe zarar veriyor mu?” sorusu özellikle kahve tüketimine eğilimli kişiler tarafından araştırılıyor.

Kahve, mis kokusu ve eşsiz lezzetiyle birçok kişinin en sevdiği içeceklerin başında geliyor. Kahve içmeden güne başlamayan insanların olduğu gibi kahveden bir yudum içemeyen insanlarda var. Birçok faydayı ve zararı bir arada tutan kahve, kalbe olan zararı ve yararıyla da gündeme geliyor. Peki, kahve içmek kalbe zarar verir mi?

Her gün iki fincan Türk kahvesi içmenin faydaları saymakla bitmez. Sindirim sisteminden beyin fonksiyonlarına kadar uyarılar veren kahvenin şekersiz bir biçimde tüketilmesi gerektiğini uzmanlar ısrarla dile getiriyor. Şekersiz ya da şekerli kahve içmek kalbe zarar veriyor mu? 

Kahve İçmek Kalbe Zarar Veriyor mu?
Kişinin orta düzeyde kahve içmesinin kalbe nötr etkide bulunduğunu dile getiriyorken; günde 3 fincandan fazla kahvenin ise kalbi rahatsız ettiğini ifade ediyor. Antioksidan barındıran ve doğal bir ağrı kesici olarak yıllardır kabul gören kahveyi ölçülü bir biçimde içtikten sonra hiçbir zararı yok. Fakat hipertansiyonunuz varsa ya da kafeine karşı duyarlılığınız varsa kahveyi az içmenizde fayda var!

Bazı çalışmalar ise kahvenin kötü kolesterolü tetiklediğine dair bulguları ortaya çıkarmıştır ama bu tamamen kahvenin içerisinde bulunan kötü bileşenlerden kaynaklıdır. Kafeinden kaynaklı rahatsız olduğunu hissediyorsanız; kafeinsiz kahvelerden yardım alabilirsiniz. 

İçerisinde barındırdığı bileşenlerden dolayı eğer sağlık sorunlarınız varsa kahve tüketimini doktorunuza danışarak yapmanızda fayda vardır. Bu sayede sizlerin de sağlığı korunmuş olacaktır.  
 

Anahtar Kelimeler:
Bakanlıktan O Kişilere 2.811 TL Zamlı Ödeme! Belgenizi Yanınıza Almadan Gitmeyin; Az Önce Açıklandı…Önceki Haber

Bakanlıktan O Kişilere 2.811 TL Zamlı Öd...

Milli Emlak'tan Samsunlulara müjde! 2 arazi ve 1 arsa 8 taksitle 15.800 TL'den satılacakSonraki Haber

Milli Emlak'tan Samsunlulara müjde! 2 ar...

Yorum Yazın