Öğretmenlere verilecek eğitim ödeneği (kırtasiye yardımı) belli oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Öğretmenlere verilecek eğitim ödeneği (kırtasiye yardımı) belli oldu
Abone ol
Türkiye'de 2023 2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber velilerin merakla beklediği destek ödeme detayları belli oldu.

Türkiye'de her yıl eğitim öğretim yılı başlamasıyla beraber öğretmenlere verilen kırtasiye yardımları açıklandı. Öğretmenler yeni öğretim yılında kırtasiye giderlerini karşılayabilmek adına yapılan ödemeler için miktar ve tarihler de paylaşıldı.

Yeni dönemde eğitim ödeneği miktarı ve tarihleri de duyuruldu. Öğretmenlere yapılacak olan ödenek de 1.386 TL tutarında olacak. Toplu sözleşme görüşmelerinde de konu alan eğitim ödeneği tartışmaları doğrultusunda da 2023 yılı için ekstra karar gelmedi.

İlerleyen dönemlerde eğitim ödeneği miktarı, gösterge ve memur aylık katsayısına göre de değişiklik gösterebilir. Öğretmenlere verilen bu eğitim ödeneği de kırtasiye giderleri gibi durumlarda yardımcı olmak adına sağlanacak. Okul başlangıcında eğitim malzemeleri, kırtasiye ürünleri ve diğer eğitim harcamaları için kullanılacağı belirtiliyor.

 

ÖDEMELER O TARİHTE

Yusuf Tekin, öğretmenlere verilen ödeneğin 1.386 TL olacağını duyurdu. Eğitim ödeneği, 20 Eylül 2023 tarihinden itibaren, öğretmenlerin hesabına yatırılacak.

Ülke genelinde resmi yazı gönderen bakanlık, ödeme yapılacağı tarihi ve miktarını belirledi. Eğitim sürecine katkı sağlaması beklenen ödemelerin, hesaplara yatırılmasıyla birlikte öğretmenlerin rahat bir nefes alması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:
Ünlü teknoloji şirketi halka arz oluyorÖnceki Haber

Ünlü teknoloji şirketi halka arz oluyor

Aile Bakanlığı'ndan kadınlara ömürlük aylık bin 870 TL yardım ödemesiSonraki Haber

Aile Bakanlığı'ndan kadınlara ömürlük ay...

Yorum Yazın