Sigortanız 2000 ile 2010 Yılı Arasında Başladıysa Dikkat! Ekim’de EYT Perdesi Aralanıyor; Erken Emekli Olacaksınız…

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sigortanız 2000 ile 2010 Yılı Arasında Başladıysa Dikkat! Ekim’de EYT Perdesi Aralanıyor; Erken Emekli Olacaksınız…
Abone ol
Sigorta başlangıcı 2000 ile 2010 yılları arasında olanlara önemli bir uyarı geldi. EYT perdesi ikinci kez aralanıyor. İşte merak edilenler…

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda EYT kapsamında düzenlemeler yapılmış ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar emekli olabilmişlerdi. 8 Eylül 1999 senesi itibarini kapsayan bu EYT kapsamının ardından yeni çalışmalar, erken emekli olmak isteyen vatandaşlar için başladı. Peki, neler oluyor?

1 Ekim itibariyle açılacak olan Meclis’in ilk gündemi hiç kuşkusuz artan enflasyon rakamları olacak. Ardından ise emekli vatandaşa yapılacak olan zam gündeme gelecek. Emekli olmak isteyen ve sigortası 2000 ile 2010 yılları arasında olan vatandaşlar içinse 2. Torba yasası gündeme gelecek. 

2. torba yasası binlerce hatta milyonlarca insan için büyük bir önem arz ediyor. Özellikle Bağ-Kur’lu olan vatandaşın; prim gün sayısında ciddi bir azalma yaşanacak. 9.000 gün olan prim gün sayısı 7.200 güne düşecek. 1 milyonu aşkın Bağ-Kur’lunun merakla beklediği bu düzenlenme içinse torba yasasının gündeme gelmesi gerekiyor. 

Türkiye’de Emeklilik Sisteminde Büyük Reform!
Büyük bir değişikliğe gidileceği görülen 2. Torba yasasıyla emekli vatandaşlar birden farklı hakka sahip olacaklar. Çift emekli maaşı alabilecek olan emekli vatandaş bunun yanı sıra 56 yaşına girince rahatça emekli olabilecek. 

Türkiye’de büyük değişikliklere neden olan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’nde emekli vatandaşın kıdem tazminatı da koruma altına alınacak. SGK emekli vatandaşın ve iş verenin kıdem tazminatı sorununu kökten çözecek. Sizler yeni emeklilik sistemi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayınız! 

Anahtar Kelimeler:
Memur Olmak İsteyene Müjde Geldi! KPSS’den 70 Üzerinde Puan Aldıysanız Hemen Başvurun…Önceki Haber

Memur Olmak İsteyene Müjde Geldi! KPSS’d...

6.940 Uzman Erbaş Alınacak! Jandarma Uzman Erbaş Alımı Nasıl Yapılır? Uzman Erbaş Başvuru Şartları Nedir?Sonraki Haber

6.940 Uzman Erbaş Alınacak! Jandarma Uzm...

Yorum Yazın